امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136736
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان در پیامی از طریق شبکه‌های تلویزیونی کشورش ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان در پیامی از طریق شبکه‌های تلویزیونی کشورش ضمن تبریک سال جدید میلادی، اظهار داشت: قزاقستان در سال گذشته توانست به آینده‌ای بهتر نزدیک شود.

رئیس جمهور قزاقستان همچنین گفت: در حال حاضر سرعت تحولات در جهان بسیار بالاست اما ما بار دیگر ثابت کردیم که به صورتی پایدار و محکم سرنوشت خود را با دستان خویش تعیین می‌کنیم ضمن آنکه با همدیگر گام‌به‌گام به سوی زندگی بهتر حرکت می‌نماییم.

نظربایف تصریح کرد: قزاقستان در سال جدید با یک طرح خلاقانه و روشن همگام شده است که این مسیر دستاوردهای جدیدی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وی تشکیل اتحادیه اقتصادی اوراسیا را واقعه بزرگی در راستای دوستی، حسن همجواری و حمایت متقابل از مردم قزاقستان، بلاروس و روسیه دانست.

رئیس جمهور قزاقستان در ادامه راه‌اندازی اتحادیه اقتصادی اوراسیا را تولد واقعیتی ژئوپلیتیک در قرن 21 برشمرد.

قزاقستان، روسیه و بلاروس که قبلا اتحادیه گمرکی را ایجاد کرده بودند، با امضای پیمانی در بهار 2014 تصمیم به ایجاد اتحادیه اقتصادی اوراسیا گرفتند که این اتحادیه از روز یکم ژانویه سال جاری فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرد.

انتهای پیام/.   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها