امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136737
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند، رئیس جمهور ازبکستان در پیام تبریک سال نو میلادی  که از تمام شبکه‌های ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند، رئیس جمهور ازبکستان در پیام تبریک سال نو میلادی  که از تمام شبکه‌های تلویزیونی این کشور پخش شد، گفت: باید به طور مداوم در برابر تهدیدات تروریستی و افراط‌گرایی هوشیار باشیم.

«اسلام کریم‌اف»افزود: در شرایط کنونی جهان و بروز عواملی مانند اختلافات سیاسی و اقتصادی، ستیزه‌جویی، تروریست و عدم ثبات در بازارهای جهانی همگی این موضوع را می‌طلبد که ما باید برای امنیت و پیشرفت کشور بیش از هر زمان دیگری تلاش کنیم.

رئیس جمهوری ازبکستان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون کشور ما در مسیر نوسازی، ثبات سیاسی و اقتصادی قدم برمی‌دارد، در راستای رشد و مدرنیزه کردن اقتصاد موفقیت‌های بزرگی به دست آمده است که این بدون تردید نتیجه کار سرسخت روزانه هر یک از افراد کشور صرف نظر از ملیت، زبان و مذهب است.

کریم اف تاکید کرد: با وجود این که در بسیاری از کشورهای جهان بحران اقتصادی ادامه دارد، در ازبکستان نرخ سالانه رشد درآمد ناخالص ملی طی 10 سال اخیر به 8 درصد افزایش یافته که این سرعت در سال آینده میلادی نیز حفظ خواهد شد.

وی تاکید کرد: ازبکستان برای رشد بیش از پیش اقتصاد تمام موانع و محدودیت‌ها را از بین می‌برد، و برای رشد کشور از مالکان و کارآفرینی خصوصی دعوت بعمل می‌آورد. علاوه بر این تمام زمینه‌های اقتصاد اصلاح، بخش‌های تولیدی تجهیز و سیستم‌های اطلاع رسانی و مخابراتی را به طور گسترده بروز خواهیم کرد.

 کریم اف افزود: در سال جدید نزدیک به 60 درصد بودجه دولتی کشور برای رشد بخش اجتماعی اختصاص خواهد یافت، همچنین رشد بیش از پیش زمینه‌های بهداشت، آموزش و پرورش، دانش، فرهنگ و هنر، ورزش در مرکز توجه ما قرار خواهد گرفت.

 بر این اساس، پیش‌ بینی می‌شود در سال 2015 میلادی نرخ دستمزد، حقوق بازنشستگی، کمک هزینه تحصیلی  22 درصد و درآمدهای واقعی مردم 10 درصد افزایش یابد.

رئیس جمهوری ازبکستان با اشاره به اینکه سال 2015 میلادی در این کشور به عنوان سال «احترام به بزرگسالان» اعلام شده است، گفت: هدف ما باید تامین زندگی بهتر برای بزرگسالان باشد. 

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها