امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136740
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دیدار حسین امیرعبداللهیان با انور قرقاوش آخرین تحولات منطقه خلیج فارس، خاورمیانه و ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در دیدار حسین امیرعبداللهیان با انور قرقاوش آخرین تحولات منطقه خلیج فارس، خاورمیانه و شمال آفریقا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این دیدار طرف اماراتی در جریان مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و 1+5 قرار گرفت.

وزیر مشاور در امور خارجی امارات با تاکید بر نقش مهم جمهوری اسلامی و روابط ممتاز تهران و امارات، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی را در منطقه حائز اهمیت خواند و ضمن تشکر از نقش تهران در مبارزه با پدیده شوم تروریسم، سیاست امارات در تقویت روند مبارزه با تروریسم و افراط گرایی را تبیین کرد.

همچنین در این دیدار آخرین اقدامات در حوزه مناسبات دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیسیون عالی مشترک دو کشور نیمه اول سال جدید در تهران برگزار شود.

امیرعبداللهیان با تشکر از توجه امارات به تحولات منطقه و مبارزه با تروریسم، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در قبال تحولات منطقه عنوان کرد.

وی تاکید کرد که مشکلات موجود در برخی کشورهای منطقه و از جمله سوریه، لیبی و بحرین صرفا راهکار سیاسی دارد.

طرفین خواستار تقویت هر چه بیشتر مناسبات دوجانبه شدند.

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه ایرانیان مقیم امارات نقطه اتصالی تاریخی دو ملت هستند، بر ضرورت تسهیل امور کنسولی دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها