امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136743
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفته‌نامه «الاهرام» مصر در گزارشی به مصاحبه اخیر «باراک ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفته‌نامه «الاهرام» مصر در گزارشی به مصاحبه اخیر «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا با رادیو ملی آمریکا اشاره کرد.

اوباما در این مصاحبه که روز 18 دسامبر سا 2014 میلادی انجام گرفته بود در پاسخ به اینکه تا چه اندازه احتمال می‌رود در دو سال باقیمانده ریاست‌جمهوری وی، سفارت آمریکا در ایران بازگشایی می‌شود، گفت: «هرگز نمی‌گویم هرگز. فکر می‌کنم این چیزها باید به صورت مرحله‌ای صورت گیرد».

این هفته‌نامه مصری با اشاره به این اظهارات نوشت که «باراک اوباما» با ساده‌ترین کلمات ممکن به تهران می‌گوید: «پرونده هسته‌ای را حل کنید و از عادی‌سازی روابط لذت ببرید.»

طبق این گزارش، برای اولین بار از زمان قطع روابط دیپلماتیک دو کشور آمریکا و ایران، دولت امریکا لحن خود را تغییر داده است و از دوستی با ایران صحبت می‌کند.

هفته‌نامه الاهرام ادامه داد که بسیاری بعد از شنیدن مصاحبه اوباما با رادیو ملی آمریکا بهت زده شدند زیرا وی درست مدتی بعد از اعلام عاد‌ی‌سازی روابط با کوبا بعد از 50 سال، در مصاحبه‌ با رادیو ملی امریکا اشاره کرد که در سیاست خارجی‌اش برای سال 2015، ایران در اولویت برتر برنامه‌هایش قرار دارد و پیام او به تهران صریح و روشن بود: «فرصت را غنیمت شمرید».

این گزارش سپس با اشاره به این موارد نوشت، آمریکا تصمیم گرفته است تا صفحه‌ جدیدی را با ایران باز کند و ظاهراً اوباما ین مسئله را بعنوان هدف خود در دوران باقیمانده ریاست‌جمهوری‌اش تعیین کرده است.

به نوشته الاهرام، سال جاری میلادی (2015) در صوررت لغو تحریم‌ها و بازگشایی بازار ایران برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی، می‌تواند به یک سال آرام‌تر تبدیل شود.

با اینحال این گزارش ادامه داد، علیرغم آنکه اوباما پیشنهاد دیپلماسی به ایران را مطرح کرده‌ است، مشخص نیست که رئیس‌جمهور بعدی آمریکا چه موضعی در قبال ایران اتخاذ کرد یا اینکه تمایلی به عادی‌سازی روابط با ایران داشته باشد یا خیر.

این هفته‌نامه مصری نوشت، رویکردهایی نرم اوباما در قبال ایران موجب شده است که بسیاری در داخل و خارج از آمریکا با او دشمنی کنند اما رئیس‌جمهور آمریکا با اینحال تأکید دارد که منافع آمریکا به بهترین نحو با رویکردی که او اتخاذ کرده است، ادا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها