امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136745
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات بلندپایه تل‌آویو اعلام کردند که این رژیم اخیرا به مسأله تقویت نیروی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات بلندپایه تل‌آویو اعلام کردند که این رژیم اخیرا به مسأله تقویت نیروی دریایی خود بسیار توجه می‌کند و رغبت رژیم صهیونیستی برای خرید تجهیزاتی در این زمینه نشانه آن است.

بنا به گزارش روزنامه «رأی الیوم» چاپ لندن در این باره نوشت: پایگاه صهیونیستی «اسرائیل دیفنس» ویژه امور نظامی و امنیتی اعلام کرد تا سال 2017 ، 4 «رزم ناو» آلمانی جدید به علاوه دو زیر دریایی دیگر که از این کشور خریداری شده، به نیروی دریایی اسرائیل افزوده می‌شود. علاوه اینکه 3 کشتی جنگی نیز برای حفاظت از تأسیسات گاز و نفت در دریای مدیترانه به تجهیزات دریایی تل‌آویو ملحق خواهد شد.

اسرائیل دیفنس در ادامه اعلام کرد که میان این موضوعات و اکتشافات نفتی در سواحل سرزمین‌های اشغالی فلسطین رابطه وجود دارد و ارتش اسرائیل مسئولیت حمایت از این تأسیسات در مقابل تهدیدات خارجی و در مقدمه آن حزب‌الله را بر عهده دارد.

چندی پیش نیز نبیه بری رئیس پارلمان لبنان درباره اقدام رژیم صهیونیستی در سرقت نفت و گاز لبنان از حوزه گازی مشترک لبنان و فلسطین اشغالی هشدار داده بود.

این پایگاه صهیونیستی در ادامه نوشت: تقویت قدرت دریایی ارتش مصر دلیل دیگر اقدامات اسرائیل است. مصر قصد دارد دو زیردریایی جدید از آلمان بخرد و علاوه اینکه کشتی‌های موشک‌انداز از فرانسه خریداری کرده است.

بر اساس گزارش مذکور ایران در طرف دیگر این ماجرا قرار دارد و زیردریایی‌های اسرائیلی نقشی مهم و استراتژیک در تحقق منافع راهبردی برای هرگونه مقابله‌ای با جمهوری اسلامی ایران دارند.

اما از جمله دلایل دیگر رژیم صهیونیستی برای تقویت نیروی دریایی خود، مقاومت فلسطین است. این رژیم قصد دارد با کمک گرفتن از زیردریایی‌های خود جلوی هرگونه قاچاق اسلحه و تجهیزات نظامی از مسیر دریا به سمت نوار غزه را بگیرد.

بر اساس گزارش مذکور نکته قابل توجه آن است که مسأله تقویت نیروی دریایی اسرائیل تنها چند روز پس از انتشار گزارشی درباره قصد ایران برای رونمایی از زیردریایی جدید مطرح شد. زیردریایی‌هایی که ایران اعلام کرده است رادارها نمی‌توانند آنها را در حین حرکت شناسایی کنند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها