امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136746
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان که امروز در مراسم انتقال مسئولیت کامل امنیتی از نظامیان ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان که امروز در مراسم انتقال مسئولیت کامل امنیتی از نظامیان خارجی به نیروهای داخلی صحبت می‌کرد، گفت: کشورهای که از تروریسم حمایت می‌کنند آگاه باشند که خود آنان قبل‌ از دیگران در آتش افراط خواهند سوخت.

وی تصریح کرد: همه دولت‌ها به صورت عموم و بویژه دولت‎ها و کشورهای منطقه یک انتخاب دارند یا با هم به طرف ثبات و رفاه می‌رویم یا با هم در باتلاق بی ثباتی غرق می شویم؛ اما باید بدانید که افغانستان را کسی نمی‌تواند غرق کند.

وی گفت: برخی از دولت‎های منطقه به خاطر پیشبرد سیاست‌های کوتاه مدت خود به تقویت و حمایت از شبکه‌های تروریستی روی آورده و تمام نظام بین المللی را با خطر مواجه ساخته اند.

غنی مشکلات 40 سال اخیر افغانستان را مشکلات منطقه ای و بین المللی دانست و تصریح کرد: افغانستان به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد تا این سرزمین را به میدان جنگ نیابتی خود تبدیل کند.

غنی با تاکید به این مساله که برخی از دولت‌های منطقه مغرضانه در امور داخلی کشورهای دیگر مداخله می کند، اظهار داشت: رهبران این دولت‎ها باید بدانند که ثبات آسیا وابسته به ثبات افغانستان است.

رییس جمهور افغانستان گفت: یگانه راه ارتباطی افغانستان، آسیای جنوبی نیست و این کشور قربانی تصمیمات کشورهای دیگر نخواهد شد.

وی تصریح کرد: سال آینده 80 درصد تجارت افغانستان از راه لاجورد با کشورهای اروپایی انجام خواهد شد و کشورهای منطقه باید خود انتخاب کنند که با تمامی کشورهای آسیا ارتباط داشته باشند یا خودشان را در انزوا قراردهند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از نیروهای امنیتی افغانستان اظهار داشت: با وجود آن که نیروهای امنیتی این کشور هر روز قربانی می‌دهند؛ اما آنان توانایی گرفتن تمام مسوولیت‌های امنیتی را دارند.

وی ضمن تعهد به مسئولان امنیتی افغانستان گفت: نهادهای امنیتی این کشور هیچ گاه دستخوش سیاست‌های کوچک قرار نخواهد گرفت و از آنان خواست تا تمام عملکردهای خود را در چارچوب قانون انجام دهند.

وی از تمام مردم افغانستان بویژه علما، رسانه‌ها و نهادهای مدنی خواست تا در هر شرایطی از نیروهای امنیتی این کشور حمایت کنند.

روز گذشته آخرین روز ماموریت جنگی ناتو بعد از 13 سال نبرد علیه تروریستم در افغانستان بود و از امروز به بعد مسوولیت تأمین امنیت سراسری افغانستان را رسما  نیروی 350 هزاری این کشور به عهده گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها