امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136751
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
بنا به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعیت «الوفاق» بحرین اعلام کرد که تعدادی از زندانیان در زندان ...

بنا به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعیت «الوفاق» بحرین اعلام کرد که تعدادی از زندانیان در زندان «جو» بحرین در اعتراض به بازداشت شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت «الوفاق» بحرین از چهارشنبه (دیروز) دست به اعتصاب غذا زده‌اند. این زندانیان همچنین تا ساعت 10 شب (به وقت محلی) فریاد تکبیر سر دادند.
 تظاهرات گسترده
بر اساس گزارش وبگاه خبری «منامه پست» ، بحرین دیروز و امروز ظهر شاهد تظاهرات گسترده‌ای برای نشان دادن اعتراضات به بازداشت شیخ سلمان بود. جمیعت «14 فوریه» امروز پنجشنبه نیز همگان را به تظاهرات گسترده در روز جمعه فرا خواند.
واکنش رئیس مجلس اعلای شیعی لبنان
«عبدالامیر قبلان» رئیس مجلس اعلای شیعی لبنان در واکنش به بازداشت شیخ سلمان گفت: این اقدام توهین به ملت بحرین است و تبعات خطرناکی خواهد داشت.
شیخ قبلان افزود: این اقدام فقط وضعیت پیچیده کنونی را بدتر می‌کند و آل خلیفه باید از سیاست سرکوب دست بردارد.
واکنش جمعیت اهل بیت (ع) در تونس
جمعیت اهل بیت (ع) در تونس بازداشت شیخ علی سلمان را محکوم کرد و این اقدام را دشمنی آشکار علیه ملت بحرین و مصادره آزادی و حقوق آنها خواند.
آل خلیفه، شیخ علی سلمان را یکشنبه (7 دی) بازداشت کرد و از ادامه بازداشت وی برای 7 روز خبر داد.
ایران: بحرین نمی‌تواند تبعاد بازداشت شیخ سلمان را تحمل کند
حسین امیر عبداللهیان معاون امور آفریقایی عربی وزارت خارجه ایران نیز با محکوم کردن اقدام بحرین در بازداشت شیخ سلمان، به این اقدام اعتراض کرد.
امیرعبداللهیان با هشدار به بحرین، تصریح کرد که دولت آل خلیفه تحمل تبعاد بازداشت وی را ندارد و باید سریعتر او را آزاد کند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها