امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136753
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان‌های خیریه انگلیس اعلام کردند اسلام هراسی رو به افزایش، منجر به حملات و

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان‌های خیریه انگلیس اعلام کردند اسلام هراسی رو به افزایش، منجر به حملات و رفتارهای خشونت آمیز علیه زنان محجبه مسلمان در این کشور شده است.

براساس آمار اعلامی «تل ماما»، که یک پروژه ملی برای ثبت حوادث به وقوع پیوسته در انگلیس علیه مسلمانان است، شمار زنان مسلمان قربانی جرایم ناشی از اسلام هراسی در طول 18 ماه گذشته با 10 درصد افزایش روبرو بوده است.

خانم «آفرین رضوی» مشغول در پروژه سازمان مستقل «زینب» فعال در مسایل مربوط به زنان مسلمان، به شبکه خبری پرس تی‌وی گفت «پوشاندن سر، نماد مسلمان بودن یک زن است که همین آن‌ها را در خطر می‌اندازد. اگر فردی حجاب نداشته باشد یا مرد مسلمان باشد هرگز مورد حملات و اهانت‌های لفظی قرار نخواهد گرفت». وی خطاب به زنان محجبه مسلمان در انگلیس تاکید کرد این افراد هر اهانت و اقدامی توسط ضد مسلمانان علیه خود را فورا گزارش کنند.

خانم رضوی افزود، توهین کنندگان و کسانی که دست به اقدامات خشونت بار علیه زنان محجبه مسلمان می‌کنند، مانند اعضای جنبش «ناشناس‌ها» صورت خود را با ماسک می‌پوشانند تا قابل شناسایی نباشند.

اوایل ماه گذشته میلادی، شورای حقوق بشر اسلامی که سازمانی مستقل در انگلیس است، کنفرانسی درباره اسلام هراسی را در دانشگاه لندن برنامه‌ریزی کرد، اما بعد از تهدیدات گروه‌های افراطی جناح راست مجبور به تغییر مکان کنفرانس شد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها