امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136762
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان در رابطه با ادامه مأموریت هزاران نیروی نظامی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان در رابطه با ادامه مأموریت هزاران نیروی نظامی پیمان آتلانتیک شمالی در افغانستان برای «آموزش نیروهای امنیتی»، گفت به نظر نمی‌رسد که ناتو گزارشی عینی و واقعی از وضعیت افغانستان به سازمان ملل ارائه دهد.
بر اساس تعهد ناتو، این سازمان باید هر سه ماه، گزارشی در مورد روند آموزش نیروهای افغان و همچنین وضعیت امنیتی این کشور به سازمان ملل ارائه کند.
«زمیر کابولوف» نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور افغانستان، پنجشنبه در مصاحبه با خبرگزاری روسی «اینتر فکس» در این باره گفت که گزارش ماموریت «حمایت قاطع» ناتو در افغانستان که باید به طور منظم در سازمان ملل متحد قرائت شود بعید است وضعیت واقعی امنیت در این کشور را مورد بررسی قرار دهد.
بر اساس این گزارش، کابولوف در این زمینه اظهار داشت: «تا جایی که من می‌دانم ناتو قرار است در این گزارش 3 ماهه جزییات مرتبط با عملیات خود را در افغانستان که عین برنامه نیروهای کمک به امنیت بین‌المللی (ایساف) است، بیان کند.»
وی در ادامه گفت:«اما، این گزارش‌ها عینی، نیستند و تنها بر روی کاغذ تصویری زیبا را ارائه خواهند داد، اما واقعیت موجود مورد دیگری است.»
این دیپلمات روسی در ادامه اظهار داشت که ناتو اختیار محدودی را از شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اجرای ماموریت جدیدش دریافت کرده است.
نماینده ویژه مسکو در امور افغانستان افزود: «ماموریت‌های ناتو به طور عمده اهداف آموزشی خواهد داشت و گزارش آن‌ها در زمینه تعداد نیروهایی‌ که آموزش داده‌اند، خواهد بود. ناتو هیچ مسئولیتی را در قبال رویدادهای احتمالی ‌آتی افغانستان متحمل نخواهند شد.»
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها