امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136764
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، ناظران امور عراق معتقدند اسرائیل درصدد بهره برداری از اوضاع کنونی عراق و به طور مشخص ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، ناظران امور عراق معتقدند اسرائیل درصدد بهره برداری از اوضاع کنونی عراق و به طور مشخص استان نینوا است تا سناریو اشغالگری خود در سرزمین‌های اشغالی را با نقشه‌ای متفاوت که در دراز مدت و به تدریج کامل می‌ شود تکرار کند.

«خالد السراج»، تحلیلگر سیاسی عراق معتقد است حمله داعش به اقلیت‌ها در استان نینوا و خرید املاک این منطقه از سوی تاجران و افرادی ناشناس، احتمال تکرار سناریو اشغالگری صهیونیست‌ها در سرزمین‌های فلسطینی که در دهه چهل و پنجاه قرن گذشته صورت گرفت مطرح می‌کند.

السراج در گفت‌وگو با فارس افزود: اسرائیل می‌خواهد این سناریو را به آرامی اجرا کند تا رسانه‌ها جنجال به پا نکنند بخصوص که این نقشه چند مرحله‌ای و زمان‌بر است که شامل دامن زدن به هرج و مرج‌ها، هدف قرار دادن اقلیت‌ها، وادار کردن آنها به گریختن از خانه و کاشانه خود و سپس خرید املاک و زمین‌های آنها و انتقال آنها به افراد مشخص از میان کردها و سپس به یهودیان کرد است.

تحلیلگر عراقی گفت: رویای صهیونیست‌ها در ایجاد کشور اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات هرگز از بین نرفته و هر آنچه در عراق، سوریه و حتی مصر روی می‌دهد در همین راستا است.

«احمد السامرائی»، نویسنده و روزنامه نگار عراقی نیز تاکید کرد:انتخاب شهرهای استان نینوا برای عملی کردن های نقشه‌های صهیونیستی، جنبه تاریخی دارد و سیطره داعش بر بخش‌های گسترده‌ای  از نینوا امری اتفاقی نبود بلکه ابزاری برای اجرای همین نقشه اسرائیل بود.

وی افزود:مبنای طرح اسکان یهودیان کرد در شهر موصل و استان نینوا در شمال عراق تحت پوشش سفرهای زیارتی و دینی از قبور قدیمی یهودیان بوده است و یهودیان کرد از زمان حمله آمریکا به عراق در سال 2003، به خرید زمین‌هایی که آنها تحت تملک تاریخی قوم یهود می‌دانند، اقدام کردند.

نویسنده عراقی تاکید کرد: اسرائیلی‌ها همچنین به مقبره‌های انبیاء از جمله «ناحوم»، «یونس» و «دانیال» یا آرامگاه‌های «عزرا»، «حزقیل» و سایر بزرگان یهود اهتمام ویژه‌ای دارند و رژیم صهیونیستی آنها را به چشم بخشی از اسرائیل همانند کرانه باختری و قدس می نگرد و اسرائیل می خواهد از این قضیه برای بازگرداندن تدیجی یهودیان به آنجا سوء استفاده کند به طوری کردهای یهودی عراق هستند.

در همین حال «عصام النعیمی»، شخصیت رسانه‌ای عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تاکید کرد: بیش‌تر رسانه‌های غربی و عربی در قضیه نقشه اسکان یهودیان در نینوا سکوت پیشه کرده‌اند تا رسانه‌ای نشود و آنچه که تاکنون به بیرون درز کرده برای سنجش افکار عمومی و واکنش‌ها به این قضیه در صورت علنی شدن آن است.

وی افزود: اسرائیل و حامیان موجودیت این رژیم اشغالی پشتیبان رسانه‌های تاثیرگذاری در منطقه و جهان هستند و به همین خاطر است که می‌بینیم تعامل رسانه‌ها با اخبار درز کرده درباره نقشه‌های توسعه طلبانه اسرائیل ضعیف است زیرا متاسفانه صدای بالاتر اکنون متعلق به رسانه‌های صهیونیستی با عناوین مختلف آن است.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها