امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136773
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 218
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود دریس(معاونت طرح و برنامه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج): روز نهم ربیع به ما این تذکر را یادآور ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود دریس(معاونت طرح و برنامه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج): روز نهم ربیع به ما این تذکر را یادآور می‌شود که ما منتظران امام زمان باید در جهتی که حکومت امام عصر(عج) تشکیل خواهد شد، زندگی امروز را در همان جهت بسازیم و بنا کنیم.

رابطه قلبی و معنوی بین محبان و عاشقان و امام موعود یک امر مستحسن، بلکه لازم و دارای آثار فراوان است، زیرا امید و انتظار را به طور دائم در دل انسان نگه می‌دارد و نهم ربیع روزی است که باعث تقویت این مفهوم می‌شود.

نهم ربیع یادآور این است که بدانیم امام عصر(عج) مصداق وعده الهی است، بازمانده خاندان وحی و رسالت، علم سرافراز خداوند در زمین، حجت خدا در بین مردم، زنده است، موجود است، با مردم زندگی می‌کند، مردم را می‌بیند، با آنهاست، دردهای آنان آلامشان را حس می‌کند، یک انسان واقعی، مشخص، نام معین با پدر و مادر مشخص و در میان مردم است. نهم ربیع الاول یادآوری مجدد این معارف حقه است.

نهم ربیع الاول یادآور این است که روزی خواهد رسید که خداوند به لطف خود و با قدرت لایزال حق، همه قله‌های ظلم و فساد و تباهی را برخواهد چید و چشم‌انداز زندگی بشر با نور عدالت منور خواهد گشت.

نهم ربیع الاول یادآور این معناست که ما باید خود را برای سربازی امام زمان آماده کنیم، سربازی امام موعودی که می‌خواهد با تمام مراکز قدرت و فساد مبارزه کند، لذا این سربازی نیاز به خودسازی و آگاهی و روشن‌بینی دارد.

نهم ربیع الاول بازخوانی مجدد عهد و میثاقی است که در عالم ذر با خداوند سبحان بسته‌ایم.

روز نهم ربیع الاول اعلام مجدد آمادگی منتظران برای عمل کردن به احکام اسلامی و حاکمیت قرآن و اسلام است.

نهم ربیع الاول یادآور به پایان رسیدن سیطره ظالمانه و جاهلانه شیطان در کره خاکی از طرفی و گسترش یکتاپرستی و معنویت در سرتاسر گیتی از سوی دیگر است.

روز نهم ربیع الاول روزی است که آحاد جامعه ما می‌بایستی با عنایت به تکالیف و وظایف و مسئولیت های خطیر خود در دوره آخرالزمان، آمادگی و قابلیت‌های لازم در مواجهه با سختی‌های این دوره را پیدا کنند.

روز نهم ربیع الاول روز بصیرت‌افزایی و تمرین ولایتمداری و تبعیت از امام است که با تبعیت از ولی فقیه در دوران غیبت کبری امام حاصل می‌شود.

نهم ربیع الاول روز بازنگری و بازخوانی تقابل دو جریان حق و باطل در مصاف با هم بوده است.

نهم ربیع الاول روز عبرت‌گیری و عبرت‌اندوزی از رویارویی جنود عقل با جنود جهل است.

نهم ربیع الاول یادآور پیروزی نهایی و غلبه جریان حق بر باطل و نور بر ظلمت است.

نهم ربیع الاول مناسبتی است که در آن روز می‌بایستی وضعیت خود را مشخص سازیم که آیا از پیروان حق و حقیقت و از انصار و اعوان جبهه حقیم و یا در طرف مقابل این جریان قرار گرفته‌ایم، این روز بزرگ روز تعیین سرنوشت و تعیین تکلیف است.

نهم ربیع الاول فصل خودیافتگی، خودساختگی و خود شکوفایی است، فصل بالندگی است، فصل حضور فعال و مستمر در جبهه حق است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها