امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136777
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مستند «یزدان پرست» برای نخستین بار امروز 11 دی ماه و در روز نخست پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مستند «یزدان پرست» برای نخستین بار امروز 11 دی ماه و در روز نخست پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران خواهد شد.

این مستند به کارگردانی محمدجعفر مستشرق و تهیه شده در مرکز سفیرفیلم، به معرفی همسفر آخرین سفر شهید آوینی یعنی مهندس محمدسعید یزدان پرست اختصاص دارد.

روز بیستم فروردین ماه 1372، منطقه عملیاتی «فکه»، شاهد انفجاری بود که به شهادت دو نفر از گروه مستند سازان روایت فتح منجر گردید. هر دوی این عزیزان تا آن روز در میان عموم مردم کشور ناشناخته بودند اما یکی از آنان در سال های آینده به یکی از پرآوازه ترین شخصیت های تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل شد، اما شهید دیگر، اندک اندک فراموش شد. سفیر در این اثر خود به معرفی این شهید بزرگوار پرداخته است.

این فیلم 26 دقیقه ای برای بیان گوشه ای از شخصیت شهید محمدسعید یزدان پرست به سراغ نزدیکترین دوست دوران دانشجویی این شهید یعنی سعید قاسمی می رود و سعی می کند با به تصویرکشیدن نجوای این رفیق جامانده از سفر شهادت با شهید، حال و هوای دوستان و نزدیکان شهید را در نبود وی روایت کند.

«یزدان پرست» از جدیدترین آثار سفیرفیلم، امروز 11 دی ماه، ساعت 14:45 در سالن شماره 1 سینما فلسطین، محل برگزاری پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران می شود.

بخشی از این فیلم را می‌توانید از بخش زیر مشاهده کنید:انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها