امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136782
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیین افتتاحیه مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان بعد از ظهر ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیین افتتاحیه مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان بعد از ظهر امروز با حضور رئیس جمهور در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.
وحدت مهم‌ترین نیاز جهان اسلام در شرایط کنونی است
در این مراسم «حمیدرضا طیبی» رئیس جهاد دانشگاهی طی سخنانی با اشاره به برگزاری مسابقات در آستانه هفته وحدت گفت: بسیار خوشحالم که این مسابقات در آستانه هفته وحدت برگزار می‌شود چرا که رسیدن به وحدت بهترین و بالاترین نیاز است و یکی از اهداف مسابقات هم وحدت است.
وی با اشاره به تأکید قرآن به پرهیز از اختلاف و تفرقه افکنی گفت: تفرقه‌افکنی سبب افول و نزول قدرت اسلام می‌شود، اما متأسفانه یک عده که خود را پیرو قرآن می‌دانند چهره اسلام را مخدوش کرده‌اند و هر حرکتی که بتواند به از بین بردن فعالیت آن‌ها کمک کند اتفاق مبارکی است.
طیبی درخصوص سوابق این رقابت‌ها گفت: امسال پنجمین دوره مسابقات برگزار می‌شود که اولین دوره مسابقات در سال 1385 در اصفهان با حضور 29 کشور، دومین دوره این مسابقات با حضور 40 کشور در تهران، سومین دوره با حضور 41 کشور در مشهد و چهارمین دوره این مسابقات دو سال قبل در تبریز با حضور 50 کشور برگزار شد.
حضور نمایندگان 47 کشور در مسابقات
رئیس جهاد دانشگاهی از برگزاری پنجمین دوره مسابقات با حضور نمایندگان 47 کشور خبر داد و گفت: در این دوره از مسابقات 70 شرکت‌کننده از 47 کشور جهان حضور دارند و داورانی از کشورهای مصر، ترکیه، سوریه، اندونزی و عراق در آن قضاوت می‌کنند.
برخی از اهداف مسابقات
وی درخصوص اهداف برگزاری این مسابقات گفت: این مسابقات با هدف تربیت دانشجویان جهان اسلام و ایجاد نشر علوم قرآنی در ابعاد مختلف علمی،‌ سیاسی و جتماعی برگزار می‌شود، همچنین آشنایی با چهره‌های قرآنی سایر کشورها و تفسیر و تدبر در آیات الهی از دیگر اهداف مسابقات است.
رئیس جهاد دانشگاهی شرکت‌کنندگان این مسابقات را مبلغان جمهوری اسلامی دانست و گفت: در این مسابقات اندیشمندان داخلی و خارجی و فرهیختگان قرآن‌پژوه حضور دارند و امیدواریم شرکت‌کنندگان دستاوردهایشان از این مسابقات را به کشور خود ببرند و حداکثر استفاده را درباره دست‌یابی به وحدت از مسابقات داشته باشیم.
طیبی در پایان با تشکر از ارگان‌ها و نهادهایی که در برگزاری این دوره از مسابقات فعالیت داشته‌اند، گفت: من از شهرداری تهران که به عنوان اصلی‌ترین حامی مسابقات، وزارت امور خارجه، سازمان اوقاف و امور خیریه، همکاران جهادی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیسسکو و خبرگزاری ایکنا برای تلاش در برگزاری مطلوب مسابقات تقدیر و تشکر می‌کنم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها