امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136797
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«ماریا زاخاروا» معاون بخش مطبوعاتی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«ماریا زاخاروا» معاون بخش مطبوعاتی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشورهای غربی پدیدار شدن تمایلات نئونازیستی در اوکراین را نمی‌بیند، برای اینکه شبکه‌های تلویزیونی غربی حرکت دسته‌های مشعل بدست در مرکز شهر کی‌یف که خبرنگاران روسی بخاطر تلاش برای نشان دادن آن اجازه فعالیت به آنها داده نمی‌شود را اصلا نشان نمی‌دهند.

طبق اطلاعات خبرگزاری «نووستی»، زاخاروا در تفسیر حمله افراد ناشناس به دو خبرنگار روس در کی‌یف گفت: «در واقع آنچه در اوکراین در حال رخ دادن است، یک حلقه بسته است: از یک طرف کی‌یف نمی‌گذارد که خبرنگاران روسی که سعی دارند توجه جامعه جهانی را به مسئله پیدایش نئونازیسم در اوکراین جلب کنند، فعالیت داشته باشند و از سوی دیگر غرب نیز (چه رهبران آن و چه در سطح جامعه) چشمان خود را به روی این مشکل که نقض آشکار آزادی بیان و یک فاجعه وحشتناک است، بسته است. جای تاسف است که شبکه‌های تلویزیونی غربی حرکت دسته‌های مشعل بدست در مرکز شهر کی‌یف را نشان نمی‌دهند».

این دیپلمات روس حمله دیگری به خبرنگاران روسی در اوکراین را یک واقعیت تلخ آزار دهنده نامید که به عقیده وی  لازم است جامعه خبرنگاران و مدافعین حقوق بشر و سازمان‌های ضد فاشیستی حتما به آن واکنش مناسب نشان دهند.

روز پنج شنبه در جریان گرد هم آیی یک گروه ناسیونالیست در مرکز کی‌یف، افراد ناشناس به دو خبرنگار روسی شبکه تلویزیونی «LifeNews» که در حال تهیه گزارش بودند، حمله کرده، آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و دوربین و موبایل آنها را شکستند.

به گفته این مقام وزارت خارجه روسیه، خبرنگاران روس سعی کردند که در جریان این حمله از نیروهای پلیس کمک بگیرند، ولی نیروهای انتظامی اوکراینی از کمک به آنها امتناع کردند.

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها