امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136799
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، «محمد فرج الغول»، رئیس فراکسیون پارلمانی حماس از محمود عباس رئیس تشکیلات ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، «محمد فرج الغول»، رئیس فراکسیون پارلمانی حماس از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست فورا از قدرت کناره‌گیری کند.

در اظهارات مکتوب این مقام حماس که نسخه‌ای از آن هم به خبرنگار فارس در غزه رسید آمده است: طرح موسوم به پایان اشغال کرانه باختری که تشکیلات خودگردان تهیه و از سوی اردن به شورای امنیت ارائه شد بدترین طرح در تاریخ موجودیت آرمان های فلسطینی بود.

وی افزود: پیش نویس این قطعنامه شامل به رسمیت شناختن اشغالگری صهیونیست‌ها و کوتاه آمدن از بیش از هفتاد و هشت درصد خاک فلسطین و دست برداشتن از قدس به عنوان پایتخت کشور آتی فلسطین بود.

فرج الغول از مخالفت محمود عباس با عمل به توصیه‌های حماس و گروه‌های مقاومت برای صرف نظر کردن از ارائه این طرح در شورای امنیت انتقاد کرد.

رئیس فراکسیون پارلمانی حماس تاکید کرد: عباس به گونه‌ای با قضیه فلسطین تعامل می‌کند که گویی آرمان های فلسطینی یک شرکت خصوصی است و اشغالگران صهیونیست را در آن سهیم می‌کند و بدین شکل از حق بازگشت آوارگان فلسطینی که در سطح بین المللی هم به تصویب رسیده است در این پیش‌نویس صرف نظر کرد و از سوی دیگر در مقابل یهودی‌سازی رژیم صهیونیستی هم سکوت اختیار کرده است و این گونه ده‌ها قطعنامه بین المللی پیشین را که در راستای منافع ملت فلسطین بود نابود می‌کند.

فرج الغول افزود: محمود عباس از رفتارهای حیله گرانه خود و کوتاه آمدن از اصول و حقوق ملت فلسطین دست بر نمی‌دارد و اجازه می‌دهد که اشغالگران صهیونیست و آمریکا هر روز سیلی برصورت قضیه فلسطینی وارد کنند و بدین شکل تسلیم آنها می‌شود در حالی که ملت فلسطین از اراده قوی و استقامت، فداکاری و شرافتی برخوردار است که شایستگی آن را در سه پیروزی متوالی مقاومت فلسطین در برابر تجاوزات رژیم اشغالگر علیه غزه ثابت کردند.

این مقام حماس با اشاره به اینکه محمود عباس در سطح داخلی، منطقه‌ای و بین المللی شکست خود را در همه مسیرهایی که رهبری ملت فلسطین را در برعهده داشته نشان داد گفت: تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی در اعمال محاصره ظالمانه علیه مردم غزه شریک است و موجب خدشه‌دار شدن چهره قضیه فلسطینی شده است.

فرج الغول گروه‌های فلسطینی را به پایبندی به گزینه مقاومت و حفظ وحدت صفوف گروه‌های فلسطینی و برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در اسرع وقت دعوت کرد و گفت: نباید به عباس و دار و دسته وی اجازه داد که همچنان بر ملت فلسطین سلطه‌گری کنند.

روز سه‌شنبه (30 دسامبر/ 9 دی)، با مخالفت آمریکا و نرسیدن آرای اعضای شورای امنیت به حد نصاب لازم، قطعنامه تعیین چارچوب زمانی برای خروج رژیم صهیونیستی از اراضی اشغالی کرانه باختری و تشکیل کشور مستقل فلسطین، ناکام ماند.

علاوه بر آمریکا که دارای حق وتو است، استرالیا هم با این پیش نویس که از سوی اردن به شورای امنیت آمده بود، مخالفت کرد.

حماس از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به خاطر شکست طرحش در شورای امنیت سازمان ملل انتقاد کرد.

«سامی ابوزهری» سخنگوی حماس گفت: شکست رأی‌گیری طرح تشکیلات خودگردان در شورای امنیت ، به شکست گزینه «مذاکرات سازش» اضافه شد.

وی افزود: «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین باید از بازی کردن با سرنوشت ملت فلسطین و کوتاه آمادن از حقوق آن تا این حد خطرناک دست بردارد.
انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها