امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136803
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 135
روح‌الله عباسپور در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به بررسی طرح رفع موانع تولید رقابتی در ...

روح‌الله عباسپور در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به بررسی طرح رفع موانع تولید رقابتی در مجلس، اظهار داشت: مواد یک تا 11 این طرح در صحن مجلس به تصویب رسیده و امیدواریم به زودی شاهد تصویب همه 30 ماده این طرح باشیم.

وی توضیح داد: در این طرح به حمایت‌ مالی از بخش تولید توجه شده و مسائلی مانند نظام بانکی، اوراق مشارکت و همچنین روش‌‌های تأمین مالی بخش تولید نیز مورد توجه قرار گرفته است.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس در ادامه با اشاره به بررسی لایحه بودجه 94 در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، گفت: لایحه بودجه بخش صنعت و معدن نیز در کمیسیون صنایع مجلس در حال بررسی است که یکی از این موارد، اختصاص 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بخش صنعت و حمل‌ و نقل و 10 درصد نیز به بخش کشاورزی به شکل ریالی است.

وی با بیان اینکه در قانون بودجه 93 نیز این مسئله دیده شده بود، اظهار داشت: دولت این مصوبه قانونی را اجرا نکرد و با این بهانه که باید از ورود نقدینگی به بازار جلوگیری شود، یارانه‌ای به تولیدکنندگان پرداخت نشد.

عباسپور تصریح کرد: با گذشت 10 ماه از سال، هنوز مبلغی از یارانه‌های بخش صنعت به تولیدکنندگان پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه استراتژی و راهبرد صنعتی وزارت صنعت مشخص نیست، گفت: وزارت صنعت دچار روزمرگی شده و به ناکجا آباد می‌رود.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس افزود: بارها از وزیر صنعت خواستیم، تا راهبرد و استراتژی وزارت صنعت را مشخص کند، ولی تاکنون پاسخی نگرفته‌ایم.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها