امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136810
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 161
شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به موضوع بهبود فضای کسب و کار اظهار داشت: سایت ایران ...

شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به موضوع بهبود فضای کسب و کار اظهار داشت: سایت ایران مجوز مباحث مربوط به فضای کسب و کار را از طریق همه دستگاه‌های ذیربط پیگیری می‌کند و همه مسئولان و نمایندگان نهادهای مربوطه باید مجوزهای خود را به همراه استنادات قانونی در این سایت بارگذاری کنند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 2 هزار مجوز در کشور وجود دارد، تا از این طریق با همکاری دستگاه‌ها مجوزهای غیرضرور حذف شود.

معاون اقتصادی وزارت اقتصاد و امور دارایی با اشاره به اینکه در مرحله اول برای حذف پیشنهاد به دستگاه‌های مربوطه داده می‌شود، گفت: اگر این موضوع انجام نشد یک تیم حقوقی مسئول مطالعه این مجوزها خواهد شد و در جهت تسهیل و تسریع و اختیارات قانونی حذف آنها در دستور کار قرار می‌گیرد.

محمدی با تأکید بر اینکه برخی مجوزها استناد قانونی ندارد، بیان داشت: بر اساس در مجموعه قوانین درباره مجوزها نیاز به اصلاحات داریم و در این راستا لایحه ساماندهی مجوزها به مجلس پیشنهاد خواهد شد و در صورت تصویب مجوزهای غیرضرور و زائد حذف خواهد شد.

وی تأکید کرد: با توجه به نگاه مجلس مبنی بر بهبود فضای کسب و کار و سهولت مقررات و مجوزها در جهت حذف مجوزهای زائد گام خواهد برداشت.

به گفته معاون وزیر اقتصاد در مورد مجوزهایی که ضروری بوده و باید باشند، هدف تسهیل و صدور و تجمیع احتمالی این مجوزها است، تا بتوانیم زمان و هزینه اخذ آنها را کاهش دهیم. در این راستا معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد رویکرد اصلی خود را در این بحث قرار داده و جلسات خوبی انجام شده تا دستگاه‌ها در احصاء مجوزها در گام اول حرکت کنند.

محمدی در پاسخ به این سؤال که بیش از 100 مجوز در مجموعه وزارت اقتصاد وجود دارد و برای این مباحث چه اقداماتی انجام خواهد شد، بیان داشت: در حال حاضر سازمان بورس، گمرک، مالیاتی، مجوزهای خود را در سایت بارگذاری کرده و در وزارت اقتصاد با سریع‌ترین زمان به این مجوزها و استنادات آنها رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای ارائه مجوزهای خود شروع خوبی داشته و دستگاه‌های دیگر نیز این کار را ادامه می‌دهند.

به گفته معاون اقتصادی وزارت اقتصاد و امور دارایی به هر حال برخی دستگاه‌ها به دلیل کسب درآمد از محل مجوزها تمایل به حفظ آن دارند و در حال حاضر بیشترین مجوزهای موجود مربوط به وزارت جهاد کشاورزی بوده که بیش از 300 مجوز در این راستا دارد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در مرحله اول باید دستگاه‌ها مجوزهای خود را به همراه استنادات قانونی ارائه دهند، تا تأیید شود چه میزان مجوز در کشور به صورت دقیق وجود دارد، تا بنا بر قانون اصل 44 به این مجوزها رسیدگی شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها