امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136817
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 96
عباس ترابیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌در خصوص صحبت‌های محمود گودرزی صحبت‌هایی مبنی بر ...

عباس ترابیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌در خصوص صحبت‌های محمود گودرزی صحبت‌هایی مبنی بر استعفای علی کفاشیان، حواشی‌ای که برای تیم ملی به وجود آمده و تغییر و تحولاتی که در فدراسیون فوتبال رخ داده صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید:

فارس: اخیراً تغییر و تحولات زیادی در فدراسیون فوتبال رخ می‌دهد نظرتان در اینباره چیست؟

به هر حال هر کسی که سمت و پستی را می‌گیرد روزی خواهد رفت. به یاد نداریم که این پست‌ها مخصوصاً در فوتبال برای شخصی به مدت طولانی دوام داشته باشد. این مقام‌ها و صندلی‌ها جایگاه لغزنده ای است و در واقع ساختن خانه روی آب است که هیچکس روی آن نمی‌توند حساب کند. به یاد داریم که افرادی آمده بودند تا با حضور در فوتبال سکویی برای پرش سیاسی خود به وجود آورند اما نه تنها نتوانستند چنین کاری را انجام دهند بلکه در مرداب فرو رفتند و آبروی از قبل داشته خود را هم به تاراج گذاشتند، فوتبال جای ماندن نیست با تمام این مسائل با توجه به اینکه به جام ملت‌های آسیا نزدیک هستیم باید سعی کنیم تیم ملی ما در کمال آرامش کارهای خود را پیش ببرد و گر اختلاف نظری هم داریم آن را کنار بگذاریم و در یک قالب از تیم حمایت کنیم.

فارس: برخی‌ها می‌گویند این تغییر و تحولات از سوی وزارت ورزش صورت گرفته و با دستور مسئولان وزارت این کار انجام شده است.

تصور شخصی من این است که این تغییر و تحولات از مدت‌ها پیش در مورد آن صحبت می‌شد و معتقدم شخصاً کفاشیان در این مورد تصمیم‌گیرنده نبوده است. اشخاص دیگری بوده‌اند که در این راستا پیشنهادهایی داده‌اند که کفاشیان این موضوع را بپذیرد. بنابر یکسری استدلال‌هایی این اقدامات انجام شده اما چرایی این موضوع که روی آن اصرار داشته‌اند مشخص نیست و خوب است که یک روز در مورد زوایای این تصمیم‌گیری روشن و شفاف توضیح دهند.

فارس: به نظر شما علت این موضوع چه بوده است؟‌

من نمی‌دانم و اگر بدانم هم نباید بگویم معتقدم یک روزی باید تمام این مسائل روشن و شفاف اعلام شود و در مورد علت و چرایی این موضوع شفاف‌سازی شود.

فارس: محمود گودرزی روز گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که هنوز استعفای کفاشیان به وزارت ورزش نرفته و در صورت رسیدن این موضوع آن مورد بررسی قرار خواهیم داد. این در حالی است که مجمع فدراسیون فوتبال باید به این موضوع رسیدگی کند. نظر شما در این مورد چیست؟

طبق اساسنامه مجمع فدراسیون فوتبال باید در مورد اینکه شخصی باشد یا نباشد، تصمیم بگیرد و با این موضوع ما نه با فیفا مشکلی پیدا می‌کنیم و اعضایی که در مجمع هستند احساس می‌کنند که بیهوده دعوت شده‌اند. 74 نفری که عضو مجمع هستند طبیعتاً برگزیده دولت هستند و مشخص است اگر گودرزی چنین مطلبی را بیان کرده آن را به پای رک گویی و اینکه با مسائل سیاسی برخورد نمی‌کند می‌گذارم وگرنه آنچه طبیعی است این است که مجمع باید در مورد این مسائل تصمیم بگیرد.

فارس:‌ اخیراً حواشی برای تیم ملی به وجود آمد، پیش از اعزام تیم به استرالیا کارلوس کی‌روش به علی کریمی اعلام کرد که روی نیمکت ننشیند و همین موضوع باعث شد تا او تیم ملی را همراهی نکند با توجه به اینکه در بازه‌ای شما به عنوان سرپرست در تیم ملی و در کنار کی‌روش بودید نظرتان در مورد اینکه مربیان ایرانی نمی‌توانند با او کار کنند، چیست، به نظر می‌رسد که مشکل از جای دیگری به غیر از مربیان ایرانی باشد.

کی‌روش از نظر اینکه مربی بزرگ و کاربلدی است برای همه مشخص است از ابتدایی که ما تصمیم گرفتیم با او هم کار کنیم این موضوع را می‌دانستیم. او به جز اینکه یک مربی است در داخل زمین هم با بازیکنان کار می‌کند و پا به پای آنها پیش می‌رود شاید کی‌روش بسیاری از مواردی را داشته باشد که اثرات آن را در آینده ببینیم اما یکسری از زوایای اخلاقی ممکن است در برخی کشورهایی که سالیان تحت استعمار قرار دارند پذیرفته شود ام ایرانی‌ها چنین مسائلی را نمی‌پذیرند و این موضوع از هر شخصی که باشد نمی‌توانند برتابند.

فارس: اما کی‌روش خود علی کریمی را به تیم ملی دعوت کرد...

شک و تردید نداریم که کریمی محبوبیت فوق‌العاده‌ای در بین مردم دارد او سالیان سال برای مردم خاطرات خوبی را رقم زده است و مانند یک قهرمان می‌مانند مردم هم به شدت او را دوست دارند هر روز هم بر محبوبیت او افزوده می‌شود. تصور من بر این است که کی‌روش برای سکوها کریمی را دعوت کرد و بهره‌برداری خیلی خوبی هم از این موضوع کرد. شاید این مسئله در نهایت به نفع تیم ملی شد اما پس از این اتفاقات کریمی احترام خود را حفظ کرد و تصمیم گرفت که در تیم نماند و بدون حاشیه تیم را ترک کرد. من یک موضوعی را می‌خواهم به شما بگویم.

فارس: چه موضوعی؟

زمانی که من سرپرست تیم ملی بودم و کریمی به عنوان بازیکن در تیم ملی حضور داشت می‌دیدم که به شدت مورد احترام بازیکنان دیگر بود و همان موقع هم معتقد بودم که او باید کاپیتان تیم ملی می‌شد اما کی‌روش نظرش بر این بود که بر طرف سوابق و بازی‌های ملی کاپیتان را انتخاب کند البته نکونام هم خوب است و مشکلی نداشتیم اما واقعیت این بوده که کریمی بازیکن مثمرثمری بوده و در تیم ملی هم می‌توانست چنین نقشی داشته باشد.

انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها