امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136822
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 38
ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته هسته‌ای مجلس و نماینده مردم همدان در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته هسته‌ای مجلس و نماینده مردم همدان در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا و غرب علیه کشورمان اظهارداشت: اگر بعد از اولین تحریم‌های اعمالی علیه ایران از سوی آمریکا و غرب پس از توافق‌نامه ژنو به جای تخلف خواندن و محکوم کردن این تحریم‌ها اقدام عملی دندان‌شکنی صورت می‌گرفت و به عنوان مثال غنی‌سازی 20 درصد از سر گرفته می‌شد یقیناً نه آمریکا و نه اروپا جرأت نمی‌کردند که بعد از توافق ژنو بیش از یکصد تحریم را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کنند.

وی افزود: متأسفانه رفتارهای دیپلماتیک در مقابل اقدامات عملی آمریکا موجب جسورتر شدن آنها در نقض توافق ژنو اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورمان شده و ما متأسفیم از اینکه وزارت امور خارجه به جای اقدام عملی در مقابل تحریم‌های آمریکا و غرب تنها به محکوم کردن این اقدامات طرف مقابل بسنده می‌کند.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: آمریکایی‌ها وقتی متوجه شدند که بدون هرگونه اقدام عملی علیه آنها می‌توان از خاکریز تحریم‌ها عبور کرد آنها را جسورتر کرد تا اقدامات بیشتری را علیه برنامه هسته‌ای کشورمان در رابطه با تحریم‌ها صورت دهند.

کارخانه‌ای خاطرنشان کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران امروز به عنوان قدرت اول منطقه معادلات منطقه‌ای و جهانی را تحت تأثیر قرار داده به خاطر مواضع قدرتمندانه در عرصه معادلات جهانی است و لذا ما از وزارت امور خارجه می‌خواهیم که در مقابل اقدامات عملی آمریکا در رابطه با وضع تحریم‌های جدید اقدامی عملی و انقلابی را در دستور کار خود داشته باشند.

وی افزود:‌ در برابر اقدامات عملی دشمن باید انقلابی عمل می‌کرد نه دیپلماتیک، با زبان دیپلماسی نمی‌توان اقدامات عملی دشمن را پاسخ داد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس، اظهار داشت: همه کسانی که در مقابل زورگویی دشمن ساکت بمانند مورد چنگ‌اندازی دشمن قرار می‌گیرند. رمز عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در طول 35 سال گذشته برخورد مقتدرانه با دشمنان بوده است.

کارخانه‌ای با بیان اینکه آمریکا امروز بیش از هر زمان دیگری در معادلات سیاسی منطقه‌ای و جهانی شکست خورده خاطرنشان کرد: رویای اینکه خاور میانه جدید با محوریت آمریکا و رژیم صهیونیستی شکل بگیرد امروز از بین رفته و سیاست‌های آمریکا در منطقه با شکست و چالش مواجه شده است و در مقابل جمهوری اسلامی ایران قدرت اول منطقه است و این سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران است که معادلات سیاسی منطقه‌ای را به هم زده و حرکت‌های جدیدی را در منطقه و در مقابل آمریکا ایجاد کرده است.

وی در پایان گفت:‌ امروز در پرتو رهبری‌های هوشمندانه مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران در قله معادلات تعیین‌کننده سیاست منطقه‌ قرار گرفته و بر این اساس ما باید در مقابل دشمن قدرتمندانه عمل کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها