امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136825
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; براساس اطلاعات و آماری که اخیرا سخنگوی شرکت ملی گاز اعلام کرده است، در نخستین روزهای ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; براساس اطلاعات و آماری که اخیرا سخنگوی شرکت ملی گاز اعلام کرده است، در نخستین روزهای زمستان به طور میانگین نیروگاه ها حدود 80 میلیون متر مکعب و صنایع عمده حدود 75 میلیون متر مکعب گاز دریافت کرده‌اند، از این رو باید گفت، به نطر می رسد مشکلی در مورد تامین گاز مورد نیاز صنایع و نیروگاه ها در زمستان سال 93 وجود نداشته باشد.

با این حال یک منبع آگاه در شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه نگرانی در مورد قطع گاز واحدهای پتروشیمی مانند آنچه در زمستان سال گذشته رخ داد، وجود دارد، گفت: معمولا در فصل زمستان به دلیل کمبود گاز تعداد زیادی از مجتمع های صنعتی به خصوص پتروشیمی ها از مدار تولید خارج می شوند، به عنوان مثال در سال گذشته به دلیل کمبود خوراک در این فصل تولید محصولات پتروشیمی کشور بیش از یک و نیم میلیون تن کاهش یافت.

وی ادامه داد: در زمستان سال جاری نیز اگرچه از سوی مسئولان وزارت نفت اعلام شده است، تولید گاز به میزان 70 میلیون متر مکعب افزایش یافته است، اما این نگرانی همچنان وجود دارد که با سرد شدن هوا در روزهای آینده دی ماه و بهمن ماه شاهد کاهش گاز صنایع و به خصوص پتروشیمی ها باشیم که این امر مشکلاتی را برای این بخش ایجاد می کند.

گزارش خبرنگار فارس اضافه می کند، مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اخیرا با بیان این که تا پایان امسال تولید محصولات پتروشیمی کشور از 42 میلیون تن فراتر می رود، می گوید: هم اکنون به دلیل برخی محدودیتها از جمله کمبود خوراک، صنعت پتروشیمی با 73 درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت می کند.

علی محمد بساق زاده با بیان این که با راه اندازی فازهای ١٥ تا ١٨ پارس جنوبی تحولی بزرگ در بحث تامین خوراک پتروشیمی ها در بخش متان، اتان و میعانات گازی ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، امسال ١٠٠ میلیون متر مکعب گاز طبیعی یا متان از طریق این فازها به تولید کشور افزوده می شود که می تواند کمک زیادی به مجتمع های پتروشیمی استفاده کننده از این نوع گاز کند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها