امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136852
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد حسن غفوری‌فرد عضو ادوار شورای مرکزی خانه احزاب در حاشیه کنگره جمعیت ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد حسن غفوری‌فرد عضو ادوار شورای مرکزی خانه احزاب در حاشیه کنگره جمعیت ایثارگران با حضور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره آخرین وضعیت راه‌اندازی خانه احزاب جدید اظهار داشت: در حال حاضر  80تا 90 حزب، نامه مربوط به خانه احزاب را امضا کرده‌اند اما اصولگرایان فعلا موافق این مسئله نیستند.

غفوری‌فرد ادامه داد: یک عده معتقدند آن خانه احزاب برندی در کشور بوده و باید همان احیا شود اما برخی نیز معتقدند که در آن خانه احزاب تقلب‌هایی اتفاق افتاده و از آن ذهنیت منفی وجود دارد از این رو باید با عنوان جدید شروع به فعالیت کند.

این فعال اصولگرا با اشاره به عناوینی همچون باشگاه یا کانون احزاب برای راه‌اندازی خانه احزاب جدید تصریح کرد: در حال حاضر بحث محتوایی کمتر است و مباحث بر روی قالب و شکل و فرم متمرکز است؛ نامه‌ای در این زمینه تهیه و گروه‌هایی نیز آن را امضا کردند تا مجمع عمومی تشکیل شود.

وی با بیان اینکه اگر دو سوم اعضای خانه احزاب درخواست مجمع عمومی کنند طبق اساسنامه باید تشکیل شود، خاطر نشان کرد: قرار بود آن نامه درخواست نوشته شود و عده‌ای نیز آن را امضا کردند اما احزاب اصولگرا با توجه به سابقه خانه احزاب با احیای آن مخالف هستند چرا که خانه احزاب واقعی یا باشگاه احزاب زمانی شکل می‌گیرد که متشکل از همه گروه‌های اصولگرا، اصلاح‌طلب و مستقل‌ها باشد.

غفوری‌فرد یادآور شد: اگر غیر از این باشد همه گروه‌ها برای خود از مجموعه‌ای برخوردار هستند اما بحث خانه احزاب این است که احزاب مختلف در آن جمع شوند.

غفوری‌فرد تأکید کرد: در حال حاضر محوریت بنده و آقای موسوی تبریزی در موضوع احیای خانه احزاب دیگر وجود ندارد.

این فعال اصولگرا در پایان با اشاره به اینکه زمان جلسه بعدی با وزیر کشور از سوی وزیر تعیین می‌شود، گفت: با توجه به ذهنیت منفی که از خانه احزاب قبلی وجود دارد اصولگرایان بر روی عناوینی همچون باشگاه احزاب یا کانون احزاب تأکید دارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها