امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136877
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به ...

مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌های مختلف با دیگر نهادها، اظهار داشت: در حال حاضر با سازمان محیط زیست، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان و سازمان مسکن و شهرسازی در حوزه مأموریت‌هایی که داریم تفاهم نامه امضاء کردیم.

وی با اشاره به تفاهم نامه‌ای که در خصوص حوزه سلامت با وزارت بهداشت به امضاء رسیده است، خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه چند بخش دارد که نخست موضوع آموزش در آن مطرح است که آموزش سلامت عمومی به دانش‌آموزان و پیشگیری است، زیرا اکنون در کودکان با چاقی، امنیت غذایی و در بزرگسالان با فشار خون مواجه هستیم.

حمیدی به برخی برنامه‌هایی که در حوزه سلامت مدارس کشور انجام می‌شود اشاره و تصریح کرد: آموزش، فعالیت‌های مکمل مانند آهن یاری، غربالگری، شناسنامه بهداشت مدارس، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در حوزه بهداشت، مدارس مروج سلامت، آموزه‌های زیست محیطی در حوزه سلامت، بحث ایمنی در مدارس و بوفه‌های مدارس هم مورد بحث در حوزه سلامت آموزش و پرورش است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش افزود: در حوزه سلامت یک همکاری بسیار خوب با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دنبال می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا در حوزه پیشگیری فعالیت‌های خاصی در حال انجام است؟»، اظهار کرد: در حوزه پیشگیری کمیته‌های پیشگیری استانها را تشکیل دادیم و مدیران کل آموزش و پرورش استانهای کشور به عنوان رئیس کمیته پیشگیری استان مشخص شده‌اند.

حمیدی با بیان اینکه استراتژی کنونی «مدرسه محوری» است، گفت: نظر این است به جای اینکه خیلی از فعالیت‌ها کشوری برگزار شود به داخل مدرسه برویم و صدای فعالیت‌ها به کف حیات مدرسه برسد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در خصوص موضوعات حوزه پیشگیری، گفت: مجلات پیشگیری نوین که برای اولیا و معلمان منتشر می‌شد، امسال این مجله را برای دانش‌آموزان منتشر کردیم و شماره نخست آن در مهر ماه برای دانش‌آموزان چاپ و مخصوصاً با اولویت در مناطق خطرپذیر این کار تدوین شد.

وی تصریح کرد: بحث انجمن اولیاء و مربیان، اطلاع‌رسانی به والدین، درگیر کردن والدین و ارتباط تنگاتنگ یک فاز دیگری است که شروع شده است و فاز کشوری آن با حضور نماینده سازمان ملل در تهران انجام شد؛ نمایندگان کشورهای افغانستان و پاکستان در این موضوع حضور داشتند و آمده بودند تا تجربیات ایران را مشاهده کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نمایشگاه‌های درون مدرسه‌ای، خاطرنشان کرد: با وزارت بهداشت در این زمینه و مخصوصاٌ در حوزه دخانیات کار انجام شده است و برای اولین بار امسال موضوع مبارزه با مواد مخدر در کتاب پایه هشتم درج شده است.

وی اضافه کرد: در این کتاب راهکارها ارائه شده است و مهارت یابی و کسب مهارتهای زندگی درج شده است؛ البته مقاومت‌هایی از سوی خانواده و فرهنگ عمومی وجود داشت که لاجرم امسال این کار انجام شد.

حمیدی عنوان کرد: امسال در کلاس هفتم و هشتم، پنج کتاب درسی داریم که دوتای آنها درباره سبک زندگی و مهارتهای اجتماعی است و یکی از آنها درباره موضوع مواد مخدر است که در کلاس هشتم چاپ شد و به جرگه کتابهای درسی اضافه شد که یک فصل خوب درباره اعتیاد دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها