امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136882
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
بهروز گلپایگانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره ضرورت مبارزه با فساد اداری گفت: دادگاه‌های اداری که ...

بهروز گلپایگانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره ضرورت مبارزه با فساد اداری گفت: دادگاه‌های اداری که در ادارات و وزارتخانه‌ها بنیان شده است برای همین مقابله با فساد اداری است و این دادگاه‌ها بعد از بررسی آن فساد اگر جنبه عمومی داشته باشد مانند اختلاس آن را به دادسراها ارجاع می‌کنند.

این حقوقدان ادامه داد: این دادگاه‌ها اگر متوجه شوند که برخی از فسادهای اداری خارج از صلاحیت بررسی در دادگاه‌های اداری است آنها را به دادگاه‌های قضایی و کیفری می‌فرستند. اولین مرجعی که بر کار کارمندان نظارت دارند حراست‌ها و دادگاه‌های اداری هستند که به نوعی سیستم خودکنترلی می‌شود.

وی افزود: همان سیستم کنترلی که در وزارتخانه‌ها قرار دارد باید از همان‌جا شروع شود و روی رفتار‌ها، کنترل‌ها و ارزشیابی‌ها تمرکز شود تا شاید سرنخ‌هایی در آنجا پیدا شود.

گلپایگانی اظهار کرد: اگر مسائل گوناگون در مورد فساد اداری در افکار عمومی مطرح شود کار خوبی است و باید این‌کار انجام شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها