امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136884
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
محمدهادی پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: سرانجام مصوبه مجمع تشخیص نظام موضوع تبصره 2 ماده ...

محمدهادی پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: سرانجام مصوبه مجمع تشخیص نظام موضوع تبصره 2 ماده 15 موجب رفع ابهام از مصادیق تبصره فوق که دولت را موظف به تامین بیمه تمامی بیماران معتاد برای خدمات درمان اعتیاد بستری و سرپایی می‌کند، کرد.

وی ادامه داد: بعد از گذشت چند سال از تصویب قانون فوق و مصوبه اجرا نشده شورای عالی بیمه در سال قبل بالاخره با پیگیری مستمر مسولان مربوطه بویژه در ستاد مبارزه با مواد مخدر بیمه معتادان اجرایی شد.

رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی درمانگران اعتیاد خاطرنشان کرد: این موضوع اقدام مبارکی است که نیازمند اجرای کامل قانون در سال آتی است.

وی تاکید کرد: اما متأسفانه تخصیص پوشش این بیمه صرفا برای مراکز دولتی که حدود 5 درصد کل مراکز کشور را شامل می‌شوند و توزیع جغرافیایی آن متناسب نیست و عملا بخش عمده بیماران  مستحق را از این خدمات محروم می‌کند.

پناهی یادآور شد: در واقع تخصیص پوشش بیمه مذکور به مراکز دولتی با روح قانون و شرایط بیماران سازگار نیست.

وی گفت: بالای 95 درصد خدمات درمان اعتیاد در بخش غیر دولتی انجام می‌شود که  عمده ترین بخش آن مربوط می‌شود به مناطق حاشیه نشین و گروه‌هایی که به لحاظ اقتصادی ضعیف‌تر از دیگران هستند.

رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی درمانگران اعتیاد  با بیان اینکه با شیوه اجرای فوق عملا  بخش اصلی معتادان کم درآمد و نیازمند از خدمات بیمه معتادان محروم شده‌اند افزود: این اقدام علاوه بر آنکه با هدف قانونگذار و سیاست‌های مختلف درمانی کشور مغایرت دارد، از جنبه‌های درمانی، حمایتی و حتی رویکرد کلی کاهش تقاضا نیز ناهمخوان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها