امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136887
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 88
عشرت شایق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: در سال‌های اخیر مباحثی مطرح می‌شود که جزو مباحث ...

عشرت شایق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: در سال‌های اخیر مباحثی مطرح می‌شود که جزو مباحث زندگی هر فرد مسلمانی است به عنوان مثال ستاد اقامه نماز تشکیل شده است که می‌توان آن را جزیی از زندگی هر فرد مسلمان دانست در این مسیر امر به معروف و نهی از منکر نیز همین وضعیت را دارد.

وی ادامه داد:‌ متأسفانه برخی از مسئولان هنوز به باور درستی در حوزه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی نرسیده‌اند و منتظر می‌نشینند تا برخی از ناهنجاری‌ها انجام شود سپس به دنبال راه‌حل می‌گردند.

یک کارشناس امور زنان و خانواده افزود: در خلاء عدم حضور مسئولان عده‌ای از افراد براساس تکلیف دینی خود ورود پیدا می‌کنند و مورد تعرض قرار می‌گیرند که در اینجا نیز مردم به جهت دفاع از یک حرکت به صحنه می‌آیند که در این شرایط تازه عده‌ای از خواب بیدار می‌شوند و به فکر چاره‌اندیشی می‌افتند.

شایق اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر باید شرایطی داشته باشد و باید دید در چه فضایی این کار انجام می‌شود چرا که این موضوع نیازمند پشتیبانی‌های ویژه است چون یک موضوع اجتماعی است و می‌خواهد شرایطی را تغییر دهد که تحت تأثیر هجوم فرهنگی و جنگ نرم اتفاق افتاده است.

وی با انتقاد از عدم کارآمدی برخی برنامه‌ها در راستای گسترش عفاف و حجاب گفت: متأسفانه برخی مسئولان یا از شرایط موجود غافل هستند و یا به دلیل اینکه فکر می‌کنند همه چیز را می‌دانند از کسی سؤال نمی‌کنند بنابراین راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهند که نمی‌تواند مشکل را حل کند.

شایق اظهار داشت: عفاف و حجاب جزیی از زندگی هر فرد مسلمان است که باید ابتدا در درون خانواده‌ها به آن توجه ویژه‌ای شود و مسئولان نیز باید پیش از آنکه شاهد عواقب جبران‌ناپذیر تهاجم فرهنگی دشمنان در زمنیه حجاب و عفاف باشیم چاره‌اندیشی کنند و تأثیرات هجوم فرهنگی غرب را خنثی کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها