امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136895
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از نشریه انگلیسی «دیلی میل»، جبهه انقلابی آزادی‌بخش مردم که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از نشریه انگلیسی «دیلی میل»، جبهه انقلابی آزادی‌بخش مردم که یک گروه تندروی مارکسیست غیرقانونی ترکیه است، مسئولیت حمله دیروز به کاخ نخست‌وزیری این کشور را بر عهده گرفت.

دیروز یک فرد مسلح با حمله به محوطه بیرونی کاخ «دلمه باغچه»، برای چند ساعت موجب توقف عبور و مرور در منطقه شد. وی یک نارنجک دستی به سمت کاخ پرتاب کرد که البته منفجر نشد و ساعتی بعد توسط تیم خنثی‌سازی بمب پلیس، در شرایط کنترل شده منهدم شد. وی یک قبضه سلاح خودکار و دو نارنجک دیگر نیز به همراه داشته است.

کاخ دلمه باغچه از کاخ‌های تاریخی ترکیه و متعلق به دوران عثمانی است. بخشی از این مکان تاریخی برای بازدید توریست‌ها باز است ولی بخش‌هایی از آن، دفتر کار نخست‌وزیر و محل برگزاری دیدارهای و ضیافت‌های دیپلماتیک است.

مقامات امنیتی می‌گویند که در هنگام حادثه، «احمد داوود اوغلو» در کاخ نبوده است.

جبهه انقلابی آزادی‌بخش مردم امروز اعلام کرد که این حمله توسط «فیرات اوزچلیک، یکی از رزمندگان ما» انجام شده است.

این گروه که پیش از این فعالیتش از جانب دولت ممنوع شده اعلام کرده که حمله مزبور در تلافی کشته شدن یک نوجوان در درگیری‌های فروردین ماه امسال صورت پذیرفته است، درگیری‌هایی که با اعتراض به تخریب پارک «گزی» آغاز شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار