امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136896
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «صائب عریقات» مذاکره کننده ارشد فلسطین تأکید کرد کشورهای عربی همگی یک ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «صائب عریقات» مذاکره کننده ارشد فلسطین تأکید کرد کشورهای عربی همگی یک صدا سخن گفتند و از طرح فلسطین حمایت کردند.

وی در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» با بیان این مطلب افزود: برخی از تبلیغات در حال حاضر سعی دارند رهبران فلسطین را سرزنش و رژیم صهیونیستی را تبرئه کنند.

مذاکره کننده ارشد فلسطین ادامه داد، آمریکا [برای پایان اشغالگری] هیچ برگه کتبی را ارائه نکرده و فقط افکار شفاهی است.

این در حالی است که چندی طرح پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در سازمان ملل پذیرفته نشد.

عریقات در ادامه اظهارات خود تأکید کرد که هر مذاکره جدیدی باید مبتنی بر قطعنامه‌ای از شورای امنیت باشد که معیاررهای راه حل را در ضمن یک سقف زمانی تعیین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تبلیغات انتخابات اسرائیل با خون مردم فلسطین خواهد بود، گفت: ما از همه شاخه‌ها خواستیم که به معاهده قاهره پایبند باشند.

مذاکره کننده ارشد فلسطین ادامه داد: خلاصه روابط فلسطین و اسرائیل در دست تعیین است... تقویت وحدت ملی هدف اصلی است و زمانی که دچار اختلاف می‌شویم باید به صندوق‌های رأی پناه ببریم نه به صندوق مهمات و گلوله.

عریقات با بیان اینکه قوانین فلسطین اصلاح خواهد شد تا با سازمان‌های بین‌المللی هماهنگ شود، تصریح کرد، شهرک‌سازی و حمله به غزه از مهمترین مسائلی خواهد بود که در دادگاه جنایی بین‌المللی بر روی آن کار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه فلسطین، مارس آینده در دادگاه بین‌المللی دارای عضویت کامل خواهد بود، خاطر نشان کرد: چه تفاوتی میان داعش که روزنامه‌نگاران را سر می‌برد و نتانیاهو وجود دارد که دستور کشتن محمد ابوخضیر را صادر می‌کند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها