امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136899
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه صهیونیستی از فعالیتهای داعش در چین خبر داد. پایگاه «دیفنس آپدیت&

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک پایگاه صهیونیستی از فعالیتهای داعش در چین خبر داد.

پایگاه «دیفنس آپدیت& raquo; نوشت: در حالی که ائتلاف به رهبری آمریکا در حال مقابله  و برچیدن داعش در خاورمیانه است، به نظر می‌رسد نظامیان پیاده نظام مخفی برای مقابله با داعش، سرانجام از سوی شرق تامین شود؛ جایی که چین با فعالیتهای مخفیانه الهام گرفته از داعش روبرو شده است.

این پایگاه می‌نویسد: «ابوبکر البغدادی 4 جولای عملا با انتشار نقشه خلافت مورد نظرش که در آن استان مسلمان نشین سین کیانگ چین آمده بود، چین را در لیست 20 کشوری آورد که "سرزمینهای مسلمانان را تصرف کرده است"».

این پایگاه در ادامه به نقل از محقق مطالعات آسیای غربی و آفریقا در آکادمی علوم اجتماعی چین می‌نویسد: «بنا بر گفته رسانه‌های غربی، صدها تبعه چینی در کنار داعش در حال جنگ هستند».

«دیفنس آپدیت» با اشاره به حضور «اویغورها» در استان مسلمان نشین سین کیانگ، می‌نویسد: «به دلیل خشم و رنجش از سیاستهای سختگیرانه دولت چین، بسیاری از اویغوریها خود را چینی نمی‌دانند».

این پایگاه در ادامه تاکید کرد: «استراتژیستهای دولت چین اکنون باید نگران چرخش داعش به سمت شرق و اثر آن بر امنیت انرژی این کشور باشند. اگرچه به دلیل تدابیر شدید امنیتی درباره انتشار اطلاعات، اخیرا تصاویری آنلاین از شهروندان چینی عضو داعش منتشر شده است البته هویت و تابعیت این افراد هیچگاه مورد تایید رسمی قرار نگرفت».

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها