امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136901
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دو شبکه تلویزونی دولتی مغرب، شامگاه پنجشنبه از «عبدالفتاح السیسی» به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دو شبکه تلویزونی دولتی مغرب، شامگاه پنجشنبه از «عبدالفتاح السیسی» به عنوان & laquo;رهبر کودتا» در مصر یاد کردند.

وبگاه خبری «الخبر برس» لبنان با انتشار این خبر گزارش داد، دو شبکه دولتی در مغرب، از السیسی به عنوان رهبر کودتا  و از «محمد مرسی» رئیس جمهور پیشین مصر به عنوان «رئیس جمهور منتخب» نام بردند.

این نخستین بار است که رسانه رسمی مغرب از مداخله ارتش مصر برای عزل رئیس جمهور پیشین این کشور به عنوان کودتا می‌داند.

مجری اخبار شبانگاهی مغرب در مقدمه گزارشی تحت عنوان «آثار سیاسی کودتای نظامی در مصر» گفت: مصر از زمان کودتای نظامی که توسط ارتشبد سیسی در سال 2013 اجرا شد، شاهد ناامنی و هرج و مرج بوده است؛ به گونه‌ای که سیسی برای تحمیل کودتای خود از شماری از طیف‌ها و نهادها استفاده کرده است.

این گزارش به نقل «محمد بن حمو» رئیس مرکز مطالعات راهبردی مغرب می‌نویسد: کودتای نظامی که السیسی عهده دار رهبری آن بود، سریال انتقال دموکراتیک را در مصر ناکام گذاشت و جلوی آرمان‌های ملت مصر را گرفت.

این درحالی است که مرغب یکی از متحدان نزدیک عربستان به عنوان حامی اصلی السیسی در روند سرنگون کردن محمد مرسی است و حکومت پادشاهی مغرب روابط خوبی با جریانات اسلامگرا در منطقه ندارد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها