امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136903
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از آنکه قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی برای پایان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از آنکه قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی برای پایان اشغال کرانه باختری تا پایان سال 2017 و ملزم شدن فلسطینی‌ها به امضای توافق صلح تا پایان 2015 در شورای امنیت سازمان ملل متحد رأی نیاورد، تحرکات دیپلماتیک رژیم صهیونیستی برای اعتراض به کشورهای حامی این پیش‌نویس ملغی شده، شروع شده است.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، یکی از مقامات وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز جمعه، به سفیر فرانسه به دلیل رأی مثبت پاریس به این پیش‌نویس انتقاد کرد و گفت که رژیم متبوعه‌اش از دولت فرانسه «ناامید» شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا سفیر فرانسه به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی احضار یا اینکه این پیام، به صورت شفاهی و در یک دیدار غیررسمی به وی ابلاغ شده است.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص هم دقائقی پس از انتشار این خبر گزارش داد که فرانسه، به خاطر متوسل نشدن فلسطینی‌ها به اهرم دادگاه جنایی بین‌الملل، ترجیح داده که به پیش‌نویس قطعنامه پیشین رأی مثبت بدهد.

پس از رد شدن پیش‌نویس پایان اشغال‌گری، محمود عباس به صورت رسمی خواستار پیوستن فلسطین به دادگاه جنایی بین‌الملل شد و از اسرائیل به دلیل جنایات جنگی علیه مردم فلسطین شکایت کرد.

صهیونیست‌ها به شدت مخالف پذیرفته شدن فلسطین به عنوان یکی از اعضای این دادگاه هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار