امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136904
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی عرب زبان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هرگونه توسل تشکیلات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی عرب زبان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هرگونه توسل تشکیلات خودگردان فلسطین به لاهه، «نقض زشت و وقیحانه» توافقاتش با این رژیم است.

«اوفر جندلمن» سخنگوی عرب زبان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین واکنش‌ها به امضای درخواست عضویت فلسطین در دادگاه جنایی بین‌الملل، این اقدام تشکیلات خودگردان را «نقض آشکار و وقیحانه» توافقات امضاشده آن با رژیم صهیونیستی خواند.

محمود عباس چهارشنبه بود که رسما درخواست عضویت فلسطین در دادگاه جنایی بین‌الملل را به همراه درخواست عضویت در 19 نهاد بین‌المللی دیگر را در «رم» امضا کرد؛ اقدامی که با مخالفت شدید صهیونیستها روبرو شد. صائب عریقات» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین ضمن رد انتقادات صهیونیستها گفته بود: «مسأله شهرک‌سازی‌های اسرائیلی اولین مسأله‌ای است که در دادگاه جنایات کیفری مطرح خواهیم کرد و پس از آن مسأله جنگ اخیر غزه مطرح خواهد شد».

وی افزود: در پاسخ به اتنقادهای اسرائیلی پیرامون قصد فلسطین برای پیوستن به دادگاه کیفری گفت: کسی که از دادگاه کیفری می‌ترسد باید از جنایات خود دست بردارد. وی تاکید کرد که سازمان ملل باید به مسئولیت‌های خود در این زمینه عمل کندو از  تعامل با اسرائیل به عنوان یک دولت قانونی دست بردارد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» از امضای «معاهده رُم» توسط تشکیلات خودگردان در کنار درخواست برای پیوستن به 20 سازمان دیگر بین‌المللی استقبال کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها