امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136908
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب که تاکنون هیچ‌گونه موضع‌گیری درباره اقدامات ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب که تاکنون هیچ‌گونه موضع‌گیری درباره اقدامات خشونت& zwnj;آمیز در بحرین و بازداشت شیخ علی سلمان نکرده است، اظهارت مقامات ایرانی در حمایت از روحانی برجسته شیعی بحرین را محکوم کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب در بیانیه‌ای اعلام کرد که «اظهارات اخیر مسئولان ایرانی در خصوص اوضاع بحرین نقض قوانین بین المللی و دخال در امور داخلی این کشور است».

به گزارش پایگاه خبری "الاوسط"، العربی در ادامه مدعی شد: «چنین اظهاراتی به حسن روابط همسایگی خدشه وارد می‌کند و امنیت منطقه خلیج(فارس) را در معرض تهدید و خطر قرار می‌دهد».

اتحادیه عرب به دبیرکلی نبیل العربی در حالی در قبال بازداشت‌ها و خشونت‌ها در بحرین سکوت پیشه می‌کند که حتی آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا نیز درباره آن ابراز نگرانی کردند.

اتحادیه اروپا سه‎شنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای بازداشت شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت الوفاق، بزرگترین گروه شیعه مخالف در بحرین را تهدیدی برای این کشور دانست و اعلام کرد که بازداشت وی خطراتی به همراه دارد که اوضاع دشوار سیاسی و امنیتی در بحرین را تهدید می‌کند.

ایران و آمریکا نیز از بازداشت یکی از رهبران مخالفان در بحرین به شدت انتقاد کردند. همزمان وزارت خارجه بحرین پیگیری های محمدجواد ظریف برای آزادی این مخالف سیاسی بحرینی را محکوم کرد.

وزارت خارجه امریکا نگرانی عمیق خود را از بازداشت شیخ علی سلمان، رهبر مخالفان بحرین ابراز کرد و هشدار داد که این بازداشت می تواند به تنش های بیشتری بینجامد.

در همین ارتباط، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: اگر بخواهیم بین سوریه و بحرین مقایسه کنیم می‌بینیم که همه جهان به اسم ملت سوریه به پا خاسته‌اند اما درباره بحرین حتی یک صدا هم از کسی برنمی‌خیزد.

انتهای پیام/ح

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار