امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136918
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از النشره، ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد که کشورش ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از النشره، ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد که کشورش سند مربوط به پیوستن کشورش به دادگاه جنایی بین الملل را به این دادگاه ارائه داده که طی روندی 60 روزه به اجرا درخواهد آمد.

ریاض منصور تصریح کرد که فلسطین پس از پیوستن به دادگاه جنایی قصد دارد گزینه قانونی تحت پیگرد قرار دادن اسرائیل به دلیل جرائمی که مرتکب شده است را به اجرا درآورد.

وی در نشست خبری در جمع خبرنگاران تاکید کرد که ما از حقمان برای تعقیب تل آویو بابت تمام جرائم مرتکب شده خود حفاطت می‌کنیم و دولت فلسطین وجود دارد و این امکان وجود ندارد که کسی بتواند مانع از پیوستن ما به دادگاه جنایی شود.

محمود عباس روز چهارشنبه و ساعاتی پس از شکست تلاش‌های تشکیلات خودگردان برای تصویب قطعنامه پایان اشغالگری، معاهده رُم را امضا کرد و سند آن به نماینده سازمان ملل تحویل داده شد این درحالی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی به شدت مخالف عضویت فلسطین در این دادگاه هستند.

دادگاه کیفری بین‌المللی که تشکیلات خودگردان فلسطین به منظور محاکمه مقامات صهیونیستی به اتهام ارتکاب جنایات‌ جنگی خواهان عضویت در آن است، می تواند در آینده مرجع فلسطینیان برای تحقیق و بازخواست مجرمان درباره مسائل مختلف مرتبط با پرونده فلسطین-اسرائیل باشد.

دادگاه کیفری بین‌المللی ( International Criminal Court به اختصار ICC) اولین دادگاه دائمی بین‌المللی برای رسیدگی به جرایم نسل‌کشی، جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و جنایت تجاوز است که مقر آن در لاهه هلند قرار دارد.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار