امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136924
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
«یاسر طنطاوی»، کارشناس امور اسرائیل و فلسطین در مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی ...

«یاسر طنطاوی»، کارشناس امور اسرائیل و فلسطین در مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a> در قاهره تحرکات جدید تشکیلات خودگردان در سطح بین المللی از جمله امضای اساسنامه دیوان کیفری بین المللی از سوی محمود عباس را خوب و در راستای منافع فلسطین ارزیابی کرد.

وی افزود: فلسطین  در محافل بین المللی به دنبال تاکید بر حق فلسطینیان در تعیین سرنوشت خود و پایان اشغالگری اسرائیل در سرزمین‌های فلسطینی است.

کارشناس مصری افزود: با وجود اعلام همبستگی بسیاری از کشورهای اروپایی با خواسته‌های فلسطینیان،آمریکا همچنان به عنوان قدرت بالاتر درجامعه بین المللی به دنبال القای تفکر تروریستی بودن فلسطینیان هستند و تحرکات فلسطینیان در شورای امنیت به رغم اینکه ناکام بماند اما همواره چهره واقعی آمریکا را نمایان می‌کند.

کارشناس امور فلسطینی تاکید کرد: حقیقت آن است که همه محافل بین المللی، سازمان‌ها و انجمن‌ها تحت سیطره آمریکا باقی خواهند ماند و این کشور مانع اجرای هر گونه قطعنامه‌ یا حکم صادره از سوی دیوان کیفری بین المللی می‌شود که اسرائیل را محکوم و به نفع قضیه فلسطین باشد.

یاسر طنطاوی گفت:راه حل مناقشه فلسطین و اسرائیل در وحدت مواضع امت اسلامی شامل کشورهای عربی، آسیایی و اروپایی است که حامی آرمان‌های فلسطینی هستند تا دیدگاهی بین المللی را تشکیل بدهند که در محافل مختلف با قدرت ظاهر شود و بتواند برای گرفتن حقوق غصب شده فلسطینیان بر آمریکا و اسرائیل اعمال فشار کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

آخرین اخبار