امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136930
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 157
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آناتولی خبر داد که محاکمه 13 نفر به دلیل جاسوسی و نصب دستگاه شنود در دفتر رجب ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آناتولی خبر داد که محاکمه 13 نفر به دلیل جاسوسی و نصب دستگاه شنود در دفتر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برگزار شد که در میان متهمان 12 نیروی پلیس و یک کارمند عالی رتبه تیم حفاطت اردوغان در زمان نخست وزیری‌اش، دیده می‌شوند.

انتظار می‌رود دادگاه احکام زندان بین 21 تا 36 سال برای این متهمان صادر کند و این درحالی است که 8 نفر از متهمان در دادگاه حضور داشتند و 5 تن دیگر غیابی محاکمه شدند.

قرار است دادگاه کیفری آنکار نظر خود را درباره پذیرش کیفرخواست تا پانزده روز دیگر اعلام کند. در صورتی که این کیفرخواست پذیرفته شود بر اساس قانون کیفری ترکیه، محاکمه متهمان آغاز خواهد شد و ممکن است این افراد تا سال‌ها به حبس محکوم شوند.

دولت ترکیه قبل از انتخابات ریاست جمهوری این کشور شماری از نیروهای پلیس را بازداشت کرده بود. همچنین در هفته های گذشته شماری از روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای این کشور به اتهام همکاری با فتح الله گولن روحانی مخالف اردوغان برای سرنگونی دولت وی متهم شدند. 
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها