امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136934
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 167
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فیگارو، طبق نظرسنجی اتحادیه بازارپژوه «BVA-WIN-Gallup»، کشور فرانسه تنها ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فیگارو، طبق نظرسنجی اتحادیه بازارپژوه «BVA-WIN-Gallup»، کشور فرانسه تنها با 6 درصد ارزیابی مثبت، در میان بدبین‌ترین کشورها نسبت به بهبود وضع اقتصادی در سال 2015 قرار دارد.

در نظرسنجی از 65 کشور دیگر، تنها اتریش و بلژیک قبل از فرانسه قرار گرفته‌اند و نگاه تیره‌تری نسبت به سال آینده میلادی دارند. در این نظرسنجی منتشر شده، 33 درصد از مردم فرانسه ارزیابی می‌کنند که سال آینده میلادی با سال 2014 ار لحاظ اقتصادی تفاوتی نخواهد داشت و 75 درصد فکر می‌کنند که 2015 یک سال دشوار از نظر اقتصادی خواهد بود.

از جنبه عمومی تر، تنها 17 درصد از فرانسویان فکر می‌کنند که 2015 میلادی از 2014 بهتر خواهد بود. 41 درصد پیش‌ینی می‌کنند که همانند سال 2104 است و 34 هراسانند که بدتر هم بشود!

این نتایج فرانسه را در صدر کشورهای نگران نسبت به آینده نزدیک قرار می‌دهد. فقط ایتالیا با 14 درصد بالاتر است که پیش‌بینی می‌کند سال جدید بهتر خواهد بود. کشورهای نیجریه، فیجی، هند، عربستان سعودی و مراکش در صدر خوشبین‌ها قرار دارند و 75 درصد مردم این کشورها تصور می‌کنند که سال میلادی 2015، سال بهتری خواهد شد.

مردم شرکت‌کننده در نظر سنجی از پاکستان، گینه نو، افغانستان، ویتنام، آذربایجان، چین و بنگلادش با بیش از 50 درصد می‌گویند که انتظار سالی با رفاه اقتصادی را دارند.

* کلمبیایی‌ها، نیجریه‌ای‌ها و هندی‌ها خود را خوشبخت‌ترین‌های دنیا می‌دانند

فرانسویان خود را نسبت به شرایط خیلی بدبین نشان می‌دهند، با این وجود 43 درصد از آنها خود را در زندگی خوشبخت اعلام می‌کنند، در حالی که فقط 11 درصد خود را بدبخت می‌دانند و 47 درصد نه احساس خوشبختی و نه احساس بدبختی دارند. با چهار خوشبخت از ده شهروند، فرانسویان در پائین جدول (رده 58 از 65 ملت) قرار دارند. رومانی، هنگ‌کنگ، بلغارستان، یونان و عراق هم در انتهای جدول قرار دارند.

در جزایر فیجی، کلمبیا، نیجریه، عربستان سعودی، هند، پاناما، آرژانتین، فنلاند و اندونزی در میان 65 کشور مذکور، حداقل هشت نفر از ده نفر خود را خوشبخت می‌نامند. در جدول جهانی، 70 درصد مردم خوشبخت هستند و این ارزیابی، ۱۰ نمره بیشتر از سال 2013 را نشان می‌دهد. اروپای شرقی با 58 درصد (ارتقای 19 نمره‌ای) و آسیا با 77 درصد (ارتقای 13 نمره‌ای) پیشرفت قوی‌تری را ثبت می‌کنند.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار