امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136946
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تقدیر از محمدرضا معصوم زادگان ریس سابق مرکز سیمافیلم و معارفه محمودرضا تخشید مدیرکل نمایش سیما با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تقدیر از محمدرضا معصوم زادگان ریس سابق مرکز سیمافیلم و معارفه محمودرضا تخشید مدیرکل نمایش سیما با حضور دکتر پور حسین قائم مقام سیما، علی اصغر داود آبادی و مدیران مرکز سیمافیلم برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در ابتدای این مراسم پورحسین در سخنانی با اشاره به برخی گمانه زنی ها در رسانه ها در خصوص انحلال مرکز سیمافیلم اذعان داشت، این مرکز همواره یکی از بخش های قدرتمند سازمان صداوسیما بوده وآثار ارزشمندی بسیاری در آن تولید شده است. از این رو همچون گذشته به فعالیت های آن توجه خواهد شد و تنها تغییری که اتفاق خواهد افتاد ادغام آن با اداره کل  نمایش سیما و تعریف ماموریت های جدید برای آن خواهد بود.

وی افزود: محمد پرضا معصوم زادگان از مدیران با سابقه، و دارای کارنامه فرهنگی  و دلسوز در رسانه ملی بوده که در طول سالهای گذشته منشاء خدمات ارزنده ای در رسانه بوده. همین طور سوابق درخشان آقای تخشید در گروه فیلم و سریال شبکه تهران و و گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما و مدیریت گروه خانواده شبکه یک بر کسی پوشیده نیست و قطعا بهترین گزینه برای تصدی  مدیریت اداره کل نمایش سیما ایشان هستند.

پورحسین تصریح کرد: ایجاد مرکزی واحد جهت تمرکز تولید آثار نمایشی یک اقدام زیر بنایی و مطالعه شده است تا ساخت فیلم و سریال در رسانه ملی با انسجام بیشتری انجام شده و از تولید آثار با مضامین تکراری جلوگیری شود.. در نتیجه ماموریت جدید اداره  کل نمایش سیما، ساماندهی یکپارچه تولیدات و همچنین انتخاب مدیران و نظارت بر گروه های فیلم و سریال شبکه ها خواهد بود و این امر قطعا فضای بهتری را برای عملکرد مجموعه معاونت سیما و تعامل با هنرمندان  بوجود می اورد . وی تاکید کرد در ساختار طرح و برنامه نیز می تواند پازل بهتری از موضوع و محتوا از ایده تا اجرا ایجاد نماید.

در ادامه این جلسه محمدرضا معصوم زادگان  نیز با اشاره به فعالیت های انجام شده در طول دوره گذشته گفت: در زمان مسئولیت اینجانب  ساخت آثار با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  به عنوان ماموریت اصلی مرکز سیمافیلم تعریف شد و ما در طول یک سال و نیم گذشته با همکاری همه جانبه تمامی گروه ها، قدم بلندی در این عرصه برداشتیم که حاصل آن قرار گرفتن پروژه های بزرگی همچون شهید باکری، شهید چمران، شهید تهرانی مقدم، جاویدالاثر متوسلیان و سریال پوریای ولی در مسیر تولید است.

محمودرضا تخشید نیز در ادامه این جلسه با اشاره به فعالیت های انجام شده در سیمافیلم ضمن تقدیر از زحمات آقای معصوم زادگان در دوره مدیریت مرکز سیمافیلم ، اذعان داشت:  ماموریت تعریف شده در زمینه تولید آثار دفاع مقدسی و انقلاب اسلامی، در  اداره کل نمایش سیما نیز با جدیت دنبال خواهد شد  و ماموریت های جدید ابلاغی از سوی ریاست محترم سازمان و معاونت محترم سیما نیز در همین راستا پیگیری و  اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه افزود البته باید این نکته مهم را در نظر بگیریم که ساخت یک اثر نمایشی ارزشمند مستلزم کار مطالعاتی دقیق  و زمان کافی است و باید برای ساخت یک کار الف و یا الف ویژه شاخص حداقل بین 2 تا چهار سال زمان لازم است و نباید توقع داشت همه برنامه ها در بازه زمانی کوتاه به ثمر برسد.

وی همچنین تاکید کرد: تخصصی و مستقل کردنفرایند ارزیابی و برآورد برنامه های ترکیبی و نمایشی یکی دیگر از مزایای تشکیل اداره کل نمایش است. که هم برای رسانه و هم برای هنرمندان اتفاق مثبت و مبارکی خواهد بود.

وی در ادامه در خصوص ضرورت ایجاد یک مرکز واحد برای تولید آثار نمایشی اضافه کرد: تمرکز تولید، حس رقابت کاذب را در میان شبکه ها و تهیه کنندگان از بین می برد.  تشکیل اداره کل نمایش سیما سبب می شود تا فرایندهای تولید تسهیل و روان سازی شود و زمینه یک نظارت دقیق و منسجم را فراهم می کند. از سوی دیگر یکسان سازی معیارها و اولویت ها ضمن اینکه از برخوردهای سلیقه ای و تولید کارهای موازی جلوگیری می کند و این امر به کاهش هزینه ها ، انسجام تولید و از همه مهمتر یکسان سازی معیارها، اولویت ها  و نرخنامه ها منجر خواهد شد.

پس از این جلسه در یک جلسه صمیمی با حضور مدیران و کارکنان مرکز سیمافیلم و جمعی از هنرمندان و تهیه کنندگان از جمله پرویز شیخ طادی ، فریبرز عرب نیا، سعید سعدی، پروین شمشکی، احمد مرادپور، جواد شمقدری، محمد داوودی، سعید سلطانی، رضا جودی، جواد نوروزبیگی از زحمات محمدرضا معصوم زادگان تقدیر شد.

در این جلسه نیز نماینده کارکنان مرکز سیمافیلم ، حجت الاسلام رحیم زاده و دکتر فنائیان طی سخنانی ضمن آرزوی موفقیت برای جناب آقای تخشید از زحمات معصوم زادگان تقدیر و تشکر کردند.

پرویز شیخ طادی در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از تشکل جلسه تقدیر گفت: من نگران بودم که این جلسه تشکیل نشود ، زیرا عده ای منتظر هستند تا به نوعی تقابل بین مدیران جدید و مدیران سابق تلویزیون را به جامعه القاء کنند، در حالیکه اینطور نیست و قطعا همگی ما دست به دست خواهیم داد تا بر مشکلات موجود غلبه کنیم و تولیدات رسانه به سطح مطلوب و درخشانی برسد.

معصوم زادگان نیز ضمن آرزوی موفقیت برای آقای تخشید اظهار داشت، تلویزیون خانه اول و اصلی ماست و برای ما فردیت معنایی ندارد و همگی ما برای ارتقای کیفی رسانه تلاش خواهیم کرد. در پایان این مراسم کارکنان و حاضرین در مراسم با اهدای هدایایی از محمدرضا معصوم زادگان تقدیر کردند.

انتهای پیام/

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها