امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136948
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
محمد‌جواد محمدی‌مجد نماینده ایران در پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی ...

محمد‌جواد محمدی‌مجد نماینده ایران در پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمادگی کامل برای حضور در این رقابت‌ها خبر داد و اظهار داشت: برای حضور در این دوره از مسابقات روزانه با مرور 5 تا 7 جزء از محفوظات به آمادگی 100 درصدی رسیده‌ام و امیدوارم با کمک خدای متعال برای کشورم افتخار آفرینی کنم. البته این تمرینات در ادامه تمریناتم برای حضور در جشنواره ملی قرآن دانشجویان است از این رو آمادگی خوبی برای حضور در مسابقات بین‌المللی دانشجویان دارم.

وی از تمرین نکات صوتی و لحنی در کنار حفظ خبر داد و گفت: در کنار تمرین و مرور محفوظات موضوعات صوتی و لحنی را هم تمرین می‌کنم تا در قرائت ترتیل مشکلی نداشته باشم.

پدرم بهترین مربی من است

محمدی‌مجد پدرش را بهترین مربی و همراهش در مسابقات دانست و گفت: از همان اولین حضورم در مسابقات مختلف قرآنی پدرم صبورانه در کنارم حضور داشت و تمرینات و مرور محفوظات به من کمک می‌کرد، اکنون هم وی هنگام مرور محفوظات قرآن به دست می‌گیرد و غلط‌های من را گوش زد می‌کند. اگر به اینجا رسیده‌ام بعد از لطف خدا از زحمات پدر است. حضور وی مایه آرامش و برکت خانواده است و هیچ‌گاه نمی‌توانم زحمات پدر و مادرم را جبران کنم.

نباید کسب مقام در مسابقات هدف اصلی یک حافظ قرآن باشد

این حافظ کل قرآن کریم با اشاره به اینکه کسب مقام در مسابقات نباید هدف نهایی یک حافظ قرآن باشد گفت: قرآن کریم دریای بی‌کرانی‌ است که هیچ‌گاه به انتهای آن نمی‌رسید، البته اگر هدف کسب مقام باشد بزرگترین مقام مقام اول مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی است که هدفی دست‌یافتنی و کوچک است. اما هدف نهایی من بکار‌گیری آیات قرآن در زندگی و انس حقیقی با آیات الهی است و قصد دارم اگر خدا عمری بدهد به تربیت حافظان قرآن مشغول شوم. البته یکی از آرزو‌های زندگی‌ام این است که تنها برادرم هم در همین راه گام بگذارد که شکر خدا وی هم اکنون حافظ  دو جزء قرآن است.

مردم دعایم کنند

وی در پایان با التماس دعای خیر از مردم ایران گفت: از همه هموطنام التماس دعای خیر دارم تا بتوانم نماینده شایسته ای برای کشورم در این رقابت‌ها باشم.

به گزارش فارس «محمد‌جواد محمدی‌مجد» متولد 1374 شهر اهواز است. وی امسال با کسب مقام نخست جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان که به میزبانی دانشگاه پیام نور در اصفهان برگزار شد و کسب مقام اول رقابت انتخابی با نفرات برتر این مسابقات در سه‌سال گذشته به عنوان نماینده کشور در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان انتخاب شد.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها