امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136949
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انتشارات «قدیانی» ناشر تخصصی کودک و نوجوان به تازگی به چاپ 3 جلد از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انتشارات «قدیانی» ناشر تخصصی کودک و نوجوان به تازگی به چاپ 3 جلد از رمان‌ های سه گانه پادشاهی کهن از «گارت نیکس» کرده است که از عناوین آن می‌توان به «سابریل»، «اَب هورسن» و لیرائل» اشاره کرد.

رمان «سابریل» نخستین جلد از مجموعه «رمان‌های سه گانه‌ پادشاهی کهن» است که با قصه‌ای از اسرار هولناک، نوجوانان را با آرمان‌های انسانی به کمک مفاهیم غریب و شگفت‌انگیز افسانه‌ها آشنا می‌کند.

سابریل دختری است که در لحظات اولیه عمر خود، درست در بدو تولد، وارد رودخانه مرگ شده و تا نزدیک اولین دروازه نیز رفته و بازگشته، اما این ربطی به توانایی او برای عبور خود خواسته از سد بین مرگ و زندگی ندارد، زیرا سابریل دختر اَب هورسن، محافظ مرگ است و اما اَب هورسن گم شده است.

 

 

در پشت جلد نخست رمان‌های سه گانه پادشاهی کهن با عنوان «سابریل» اینگونه می‌خوانیم: سابریل سالیان سال در ورای دیوارهای پادشاهی کهن، به دور از قدرت جادوی آزاد و مردگانی که حاضر نیستند مرده بمانند، زیسته است اما اکنون، پدرش، اَب ‌هورسن، که جادوگر منشور است گم شده و سابریل برای یافتنش می‌باید دوباره به پادشاهی کهن بازگردد.

گرچه سفرش را به تنهایی آغاز می‌کند، به زودی دو همسفر می‌یابد: ماگت که در پشت ظاهر گربه مانند و معصومش روحی قدرتمند و شاید شریر نهفته است و تاچستون، ساحر منشوری که مدت‌ها در بند جادو بوده و گرچه اکنون بدنش آزاد شده، ولی همچنان اسیر خاطراتی دردناک است.

این سه تن، در حالی که از همه سو در محاصره خطرند و تنها می‌توانند به یکدیگر اعتماد کنند، باید به اعماق پادشاهی کهن سفر کنند و به سوی نبردی گام بردارند که آنان را با نیروهای واقعی مرگ و زندگی درگیر خواهد کرد و سرانجام سابریل را رو در روی سرنوشت پنهانش قرار می‌دهد.

قصه‌ای از اسرار هولناک، بی‌شائبه و جادویی خطر آفرین!

 

 

* نگاهی به جلد دوم رمان‌های سه‌گانه پادشاهی کهن با عنوان «لیرائل»

جلد دوم رمان‌های سه‌گانه پادشاهی کهن با عنوان «لیرائل» نامگذاری شده است. این داستان ماجرای لیرائل را روایت می‌کند؛ کسی که هرگز خود را یک کلیر واقعی نمی‌داند. او خود را تنها، منزوی و طرد شده احساس می‌کند.

در پشت جلد کتاب «لیرائل» می‌خوانیم: لیرائل هرگز خود را یک کلیر واقعی نمی‌دانست. دو سال از موعدی که باید او نیز مانند هر کلیر دیگری بینش را _ که حق مادرزادی‌اش تلقی می‌شد_ به دست می‌آورد، گذشته بود اما او هنوز از این موهبت بی‌بهره بود؛ پس خود را تنها، منزوی و طرد شده حس می‌کرد، بی‌آنکه بداند هویتش چیست.

با وجود این، سرنوشت پادشاهی کهن در دستان او و یگانه همراه وفادارش، سگ بی‌آبرو بود. لیرائل ناچار بود در کنار همراه باوفایش مأموریتی خطیر و ناممکن را در برابر اهریمنی کهن به انجام رساند که هر دم بر مهابت و تهدیدش افزوده می‌شد.

 

 

* «اَب هورسن» سومین جلد از رمان‌های سه‌گانه پادشاهی کهن

در پشت جلد سومین جلد از رمان‌های سه‌گانه پادشاهی کهن با عنوان «اَب هورسن»، آمده است: اورانیس نابودگر، دیگر در زیر خوارها خاک تپه پنهان نیست و آزاد شده است. اورانیس از بند سیاه‌چال زیرزمینی و بندهای جادویی‌اش گریخته و در پی گریختن از قالب تنگ سیمین نیم‌کرده‌هایی است که هزاران سال است نیروهای هولناکش را عنان زده‌اند.

تنها لیرائل که به تازگی میراث‌دار اَب‌هورسن شده است، می‌تواند سد راه نابودگر شود او و همراهانش_ سم، سگ بی‌آبرو و ماگت_ باید خطر کنند و با راهنمایی کلیرها و بینش‌ فوق‌العاده‌شان در هر دو قلمرو مرگ و زندگی راهی برای شکست‌دادن نابودگر بیابند، پیش از آنکه خیلی دیر شود و کار از کار بگذرد...

گفتنی است، انتشارات «قدیانی» ناشر مجموعه سه جلدی «رمان‌های سه‌گانه پادشاهی کهن» نوشته «گارت نیکس» با ترجمه «پیمان اسماعیلیان» را با قیمت 61000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است که علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند به نشانی تهران، خیابان انقلاب، روبه‌روی دانشگاه، خیابان فخررازی، خیابان شهدای ژاندارمری (غربی)، شماره 90 مراجعه یا با شماره تلفن 02166404410_5 تماس حاصل کنند.

بر اساس این گزارش، «گارت نیکس» نویسنده مجموعه رمان‌های پادشاهی کهن  در 1963 در ملبورن استرالیا متولد شد. در سنین کودکی به شهر کانبرا نقل مکان کرد.19 ساله بود که با کیفی پر از کتاب و یک ماشین تحریر به دور تا دور انگلستان سفر کرد و بار دیگر به استرالیا برگشت و بعد از تحصیل در دانشگاه، در سال 1986 به عنوان نماینده یک انتشارات و ویراستار به کار پرداخت.

در کنار آن،  به عنوان سربازی نیمه وقت در ارتش استرالیا خدمت کرد. پس از ترک انتشارات، او از سال 1994 تا 1997 به عنوان مشاور خدمات اجتماعی به کار پرداخت و در سال 1998، به نویسنده‌ای تمام وقت تبدیل شد. برای مدتی این  کار را ترک کرد و سپس از سال 2002 دوباره به عنوان نویسنده تمام وقت، مشغول به کار شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها