امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13695
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 208
به گزارش فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از «فیلیپ هاموند» وزیر دفاع انگلیس گزارش داد که جنگ فعلی افغانستان شبیه جنگ ویتنام است. این مقام ...

به گزارش فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از «فیلیپ هاموند» وزیر دفاع انگلیس گزارش داد که جنگ فعلی افغانستان شبیه جنگ ویتنام است.

این مقام ارشد نظامی انگلیس با اشاره به دشواری‌های جنگ افغانستان بیان داشت که نبرد افغانستان، آخرین عملیات بزرگ نظامی انگلیس در خارج از این کشور است.

هاموند افزود: جنگ طولانی مدت افغانستان، انگلیس را مجبور کرد که درباره حضور نظامی خود در سایر کشورها، با احتیاط رفتار کند.

انتقاد رئیس «جبهه ملی» از بزرگنمایی طالبان توسط دولت افغانستان

«احمدضیا مسعود» رئیس جبهه ملی افغانستان روز جمعه در دیدار با جمعی از بزرگان قومی ولایت‌های «میدان‌وردک» و «بغلان» بیان داشت: دولت افغانستان به اندازه‌ای از طالبان بزرگنمایی کرد که اکنون این گروه به یک تهدید امنیتی در کشور تبدیل شده است.

مسعود با بیان این که دولت افغانستان از تأمین امنیت شهروندان افغان ناتوان است، گفت: دولتی که نتواند امنیت امت مسلمه را تأمین کند، از مشروعیت برخوردار نیست.

رهبر جبهه ملی افغانستان با انتقاد از گشایش دفتر طالبان در قطر گفت: احتمال دارد که کشورهای عربی این گروه را به رسمیت بشناسند.

مسعود ضمن تردید درباره آینده افغانستان گفت که در صورت به رسمیت شناخته شدن طالبان توسط برخی کشورها، این بدین معناست که افغانستان به سمت تجزیه پیش می‌رود.

واکنش افغانستان به حمله نظامیان پاکستان به خاک این کشور

در پی حمله نظامیان پاکستانی به منطقه مرزی «معروف» در ولایت «قندهار»، «جان موسی‌زی» سخنگوی وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که حمله نظامیان پاکستان به خاک افغانستان قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد که دولت افغانستان این مسئله را با جدیت با مقامات پاکستانی در میان خواهد گذاشت.

موسی‌زی افزود که نظامیان پاکستانی عصر روز جمعه در حمله به منطقه معروف ولایت قندهار، یک سرباز افغان را به قتل رسانده و 2 تن دیگر را زخمی کردند.

کرزی: خارجی‌ها از طالبان سوءاستفاده می‌کنند

جمعی از اعضای شورای علمای افغانستان در دیدار با رئیس جمهور افغانستان اعلام کردند که کشتن زنان و کودکان تحت هر نامی در اسلام حرام و ناجایز است.

آنان روز جمعه در کاخ ریاست جمهوری افغانستان بیان داشتند که اسلام هر گونه خشونت و افراط و تفریط را محکوم کرده و انسان‌ها را به اعتدال دعوت می‌کند.

حامد کرزی پس از شنیدن اظهارات حاضران گفت که قدرت‌های خارجی از طالبان حمایت کرده و طالبان اسمی بیش نیست.

رئیس جمهور افغانستان با بیان این که خارجی‌ها از اعضای طالبان سوءاستفاده می‌کنند، گفت: به همین خاطر تلاش می‌کنیم که پروسه صلح افغانستان را با احتیاط به پیش ببریم.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها