امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13699
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، همزمان با طرح خروج نیروهای ناتو از افغانستان و تلاش برخی کشورها برای یافتن راهکاری برای خروج امن ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، همزمان با طرح خروج نیروهای ناتو از افغانستان و تلاش برخی کشورها برای یافتن راهکاری برای خروج امن نیروها و باقی ماندن تعدادی از آنان در منطقه آسیای مرکزی، یک مقام ارشد وزارت خارجه انگلیس در دومین سفر منطقه‌ای خود به آسیای مرکزی صبح امروز وارد بیشکک پایتخت قرقیزستان شد.

در دیدار «سایدا وارسی» مقام وزارت خارجه انگلیس و «ارلان آبدیلدایف» وزیر خارجه قرقیزستان، مسائل مربوط به امنیت افغانستان و توسعه بیشتر همکاری‌های دوجانبه در شرایط فعلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار، مسائل مربوط به امنیت منطقه‌ای و کیفیت و چگونگی خروج بخش اعظم نیروهای ناتو از خاک افغانستان محور بحث بود.

به گفته طرفین، وضعیت افغانستان همواره بر اوضاع سیاسی-اقتصادی کشورهای منطقه تأثیرگذار بوده و این کشور همچنان به عنوان یک منبع تنش و بی‌ثباتی در منطقه باقی مانده است و از اینرو بایستی با در نظر داشت ملاحظات امنیتی به خروج نیروهای ناتو از این کشور اندیشید.

معاون اول وزیر امور خارجه انگلیس که به‌ منظور شرکت در مراسم افتتاحیه ساختمان سفارت انگلیس با انجام سفر 2 روزه وارد بیشکک شده‌ است، همچنین با برخی از مقامات دیگر سیاسی، اقتصادی و نمایندگان جامعه مدنی این کشور ملاقات خواهد کرد.

وزارت خارجه قرقیزستان بحث در مورد همکاری انگلیس در امر استرداد برخی از نزدیکان و بستگان «قربان‌بیک باقی‌اف» رئیس جمهور اسبق که پس از کودتای سال 2010 و مخلوع شدن او در خاک انگلیس پناهنده شده‌اند را از دیگر محورهای بحث در ملاقات با این دیپلمات انگلیسی عنوان کرد.

قرقیزستان دومین کشور آسیای مرکزی است که این مقام انگلیسی از آن بازدید می‌کند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار