امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136991
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۵
تعداد بازدید: 84
مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: گزارش ...

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: گزارش کمیسیون اصل نود در مورد آلایندگی بنزین‌های پتروشیمی و موضوع کیفیت بنزین‌های وارداتی در کمیسیون نهایی و به هیات رئیسه مجلس ارسال شده است.

وی با بیان اینکه گزارش کیفیت بنزین‌های پتروشیمی و وارداتی به قوه قضائیه ارسال نمی‌شود، افزود: گزارش در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد و طبق آیین‌نامه باید در اولین دستور کاری مجلس قرار گیرد.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: گزارشاتی که از مرکز پژوهش‌های مجلس، دیوان محاسبات، سازمان ملی استاندارد، معاونت بین‌الملل وزارت نفت از کمیسیون‌های انرژی و بهداشت و وزارت بهداشت به کمیسیون اصل90 ارائه شد گویای این مطلب است که بنزین پتروشیمی‌ها نقشی در آلودگی هوای تهران نداشته و صحت این مطلب که بنزین پتروشیمی اصلاً‌ در تهران توزیع نشده، به تأئید رسید.

افضلی‌فرد اضافه کرد: بر اساس این گزارش بنزین‌های پالایشگاه‌های شازند اراک و تهران بر اساس کیفیت یورو4 تولید می‌شود و پالایشگاه تبریز نیز در آینده این توانایی را دارد تا با مجهز شدن به واحد بنزن‌زدایی بنزین یورو4 تولید کند.

وی افزود: با این شرایط که ما توانایی تولید بنزین یورو4 را در داخل داریم تأکید بر واردات بنزین با وجود اینکه بنزین‌های وارداتی شاخصه‌های یورو4 را هم ندارد برخلاف منافع و مصالح کشور و اقتصاد مقاومتی است.

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس در پایان تاکید کرد: دولت باید وزارت نفت را موظف کند تا به جای تبلیغ کیفیت بنزین‌های وارداتی که صحت هم ندارد، بنزین تولید داخلی را تقویت کند و موجبات تقویت و افزایش تولید آن را فراهم سازد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها