امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136999
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۵
تعداد بازدید: 119
علی‌محمد نائینی رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه 9 دی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ضمن ارائه گزارشی ...

علی‌محمد نائینی رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه 9 دی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ضمن ارائه گزارشی از برگزاری پنجمین سالگرد حماسه 9 دی اظهار داشت: 9 دی سال 88 یک حرکت عظیم خودجوش در سراسر کشور بود که همه سلایق و اقشار مردم با حضور خود این روز تاریخ‌ساز و ماندگار را رقم زدند.

نائینی ادامه داد: ملت ایران در روز 9 دی سال 88 در یک روز قیام عاشورایی خود بساط فتنه را پس از 240 روز جمع کردند و اراده و وحدت خود را به صورت یکپارچه نمایش گذاشتند.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه 9 دی فتنه 88 را یکی از خطرناک‌ترین و پیچیده‌ترین جنگ‌های نرم علیه جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: 9 دی در واقع روز دفاع از نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری و مقابله با جبهه معارض انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به استفاده دشمن از تمام ظرفیت‌ها و امیدواری کامل به پایان یافتن نظام جمهوری اسلامی یادآور شد: ملت ایران در روز 9 دی همه برآوردها و محاسبات دشمن را به هم ریخت.

نائینی تأکید کرد: پاسداشت حماسه نهم دی و تبیین هنرمندانه روح حرکت مردم در آن روز و بازخوانی فتنه 88 می‌تواند انقلاب را در برابر فتنه‌های آینده بیمه کند.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه 9 دی با بیان اینکه پاسداشت حماسه نهم دی امسال مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفت و تبلور ویژه‌ای هم داشت، افزود: همانطور که کارشناسان نیز به این موضوع اذعان داشتند استقبال مردم از سالگرد حماسه 9 دی آنچنان گسترده بود که خشم دشمنان را برانگیخت و در واقع برنامه‌های امسال گسترده‌تر و نوآورانه‌تر انجام شد.

وی افزود: این تلاش‌ها در شرایطی صورت گرفت که برخی به دنبال پاک کردن حماسه 9 دی بودند و خط بایکوت و انکار این حماسه را پیش گرفتند و همین امر اراده مردم را برای پاسداشت مناسب‌تر برانگیخت.

نائینی حضور مردم در نهم دی امسال را با وجود گذشت پنج سال از حماسه 9 دی 88، بسیار متفاوت‌تر و پرشورتر عنوان کرد و گفت: ما شاهد استقبال بی‌نظیر مردم حتی در شهرهای کوچک بودیم.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه 9 دی ادامه داد: با وجود اینکه در برخی مکان‌ها اراده‌ای بر بزرگداشت 9 دی نبود و معلوم شد نشانه‌‌هایی وجود دارد و در برخی شهرها اجازه پاسداشت 9 دی را ندهند اما کارهای فراوانی برای سالگرد 9 دی انجام شد که بسیار خوب، غیر کلیشه‌ای و پرمخاطب بود.

وی با بیان اینکه اقدامات مردمی و ابتکاری برای پاسداشت 9 دی نشان داد جریان فتنه در افکار عمومی رنگ باخته است، تصریح کرد: نظام از ظرفیتی مردمی گسترده‌ای برای مقابله با جنگ نرم دشمن برخوردار است و همانطور که دیدیدم برای ماندگاری خاطره زیبای 9 دی ظرفیت‌های مردمی فراوانی فعال شد.

نائینی گفت: اقدامات ستاد حماسه 9 دی در شورای هماهنگی تبلیغات استانی و شهرستان‌‌ها به منظور هماهنگی برنامه‌ها در سراسر کشور در خور تقدیر و تشکر است.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه 9 دی به برگزاری برخی از برنامه‌های بزرگداشت حماسه 9 دی اشاره کرد و گفت: برگزاری بیش از پنج هزار نشست تبیینی و بصیرت‌افزا در طول یک هفته در سراسر کشور، تولیدات جدید رسانه ملی، راه‌اندازی کاروان روایت فتنه، همایش نقش انگلیس در فتنه 88، اقدامات ویژه خبرگزاری‌ها، مطبوعات، اقدامات خودجوش و ابتکاری در فضای مجازی از جمله کمپین «ما فراموش نمی‌کنیم»، تبلیغات گسترده شهری به ویژه در تهران، برگزاری جشنواره عمار، جشنواره تجسم بصیرت، نکوداشت فعالان جبهه مردمی در نشست علمداران بصیرت، از جمله برنامه‌هایی بود که 9 دی امسال را متمایز و دشمنان را خشمگین کرد.

وی خاطرنشان کرد: دبیرخانه مرکزی و استانی ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی در طول سال برای دریافت ایده‌های خلاقانه فعال است و دبیرخانه همایش علمی نیز در زمینه کالبدشکافی خسارت فتنه 88 در طول سال فعال خواهد بود.

نائینی همچنین به فعال بودن  دبیرخانه جشنواره‌های علمداران بصیرت، تجسم بصیرت و جشنواره مردمی عمار در طول سال اشاره کرد.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه 9 دی در پایان از همه خطبا، مبلغان دینی، ائمه جمعه و جماعات، اساتید حوزه‌‌های علمیه و دانشگاه، تحلیلگران سیاسی، هیئات مذهبی، جوانان فعال جبهه انقلاب، مدیران و کارشناسان فرهنگی، هنری،‌رسانه‌ای، شهرداری‌ها،‌شهرداری تهران، سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی تبلیغی به ویژه سازمان صداوسیما، سازمان بسیج مستضعفین، مراکز مردم‌نهاد و فعال فرهنگی و مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تقدیر و تشکر کرد و گفت: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پنج سال گذشته در زمینه پاسداشت حماسه 9 دی و تبیین فتنه 88 همواره فعال و هوشمندانه عمل کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها