امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1370
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 218
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از گناباد، حجت‌الاسلام محمد رجایی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نگاه قومی و قبیله‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از گناباد، حجت‌الاسلام محمد رجایی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نگاه قومی و قبیله‌ای تا به‌حال هیچ جا اثر مثبتی نداشته، باید به سمتی حرکت کنیم که افرادی ولایی، صادق و متخصص انتخاب شوند و به دور از مسئله منطقه گرایی فکر کنند و به فکر کل شهرستان باشند.

نماینده مردم گناباد در مجلس با اشاره به شرایط اقتصادی کشور تصریح کرد: در سال گذشته کل واردات به کشور ما 62 میلیارد دلار و صادرات غیر نفتی 45 میلیارد دلار بوده است و تراز بازرگانی منفی در حدود 17 میلیارد دلار بدون در نظر گرفتن نفت داشتیم، که از این 17 میلیارد دلار، 10 میلیارد دلار آن کالاهای لوکس و لوازم آرایشی خارجی بوده است که به راحتی می‎شود این‎ها را از اقتصاد حذف کرد.

وی افزود: 7 میلیارد دلار دیگر هم چیزی نیست که اقتصاد ما از عهده‎ آن بر نیاید.

رجایی تاکید کرد: البته اگر حماسه سیاسی منجر به این شود که غرب تحریمش را بردارد، گشایشی در کار ما حاصل می‎شود، اما اگر هم تحریم ادامه پیدا کند، اقتصاد ما این پتانسیل را دارد که به خودش بیاید و ارزیابی مجددی کند و بتواند بر تحریم غلبه کند.

وی گفت: سال 91 برای کل کشور، به‎ویژه برای نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی کشور سال سختی بود، زیرا نتوانستند آن طور که علاقه داشتند به مردم خدمت کنند که آن هم به دلیل مشکلات اقتصادی بود که برای دولت به وجود آمد.

رجایی بیان داشت: در شهرستان گناباد پیشرفت‎های قابل توجهی داشتیم و در پایان سال کارهای خوبی انجام شد که تا حدی وضع را بهبود می‎بخشید، ولی اگر مشکلات نبود، موفق‎تر بودیم.

وی در مورد فرودگاه گناباد تصریح کرد: امیدوارم در سال 92 فرودگاه گناباد بتواند پرواز داشته باشد، البته شاید این فرودگاه به مرحله تکمیل ترمینال نرسد.

وی گفت: امید است که پروژه فرودگاه گناباد به صورت کامل به اتمام برسد، زیرا بودجه آن تکمیل شده و قول آن را به ما داده‌اند و تنها کارهای اجرایی آن مانند مناقصه و شروع عملیات اجرایی باقی مانده است.
انتهای پیام/70005/صا20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها