امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137009
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 163
نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از پاسخ ...

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از پاسخ مثبتش  به دعوت جمعی از دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان جهت شرکت در مناظره با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مورد شبهات به‌وجود آمده در بحث افزایش بودجه دفتر معاون اول رئیس جمهور در لایحه بودجه 94 خبر داد.

براساس این گزارش، دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان با ارسال نامه‌ای به قاضی‌پور و جهانگیری از آنان دعوت کرده‌اند با توجه به شبهات بوجود آمده در بحث لایحه بودجه 94 در رابطه با افزایش‌ها در مناظره‌ای به میزبانی این نهاد شرکت کنند.

در همین راستا، پیش‌تر نماینده مردم ارومیه با اشاره به نحوه تخصیص اعتبارات در لایحه بودجه سال 94 گفته بود: ما شاهد 5 برابر شدن بودجه معاون اول رئیس‌جمهور در بودجه سال 94 (از 2 میلیارد به 10 میلیارد) هستیم و به نوعی می‌توان این بودجه را بودجه آقای جهانگیری نامید.

وی با اشاره به افزایش 83 درصدی بودجه نهاد ریاست‌جمهوری، اضافه کرده بود: از سوی دیگر ردیف اعتباری جدیدی در حوزه نهاد ریاست‌جمهوری به نام حوزه قراردادها در نظر گرفته شده و 47میلیارد و 800 میلیون نیز به این بخش اختصاص داده شده است.

معاون اول رئیس جمهور نیز در پاسخ عنوان داشته بود این اعتبارات به منظور اداره بهتر دولت در گذشته نیز وجود داشته و در قالب ردیف‌های در بودجه نهاد ریاست جمهوری استفاده می‌گردیده است.

در سال جاری به منظور شفاف سازی، تمرکز و نظارت بیشتر بر هزینه ها و استفاده بهینه از آن، این اعتبارات به صورت یک ردیف مستقل در لایحه پیشنهادی بودجه سال 94 به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است. البته مجلس شورای اسلامی نیز بر حسب وظایف و اختیارات خود می‌تواند در این زمینه اعمال نظر و حتی ردیف‌هایی را اصلاح نماید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها