امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137025
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی امروز در دیدار با اعضای فدائیان اسلام با اشاره به اینکه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی امروز در دیدار با اعضای فدائیان اسلام با اشاره به اینکه نواب صفوی یکی از شخصیت‌های بزرگ در دفاع از اسلام بوده است، گفت: زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان و راه‌اندازی مکانی به نام آنها عملی است که موجب تشویق ملت ایران برای حرکت در راه آنها می‌شود.
وی در ادامه افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید سه چیز بعد از مرگ انسان‌ها نیز زنده است که یکی از آنها شهید در راه خداست، البته باید این را بدانیم که نه تنها شهید زنده است بلکه آثاری که از وی برجای می‌ماند نیز حی هستند.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: علما در مورد حی بودن شهیدان بحث‌های زیادی داشته‌اند و اغلب بر این نظر هستند که هر انسانی دو مرحله دارد موت و شهادت، اما آن چیزی که همه علما بر آن اعتقاد دارند و در آیه صریح قرآن هم آمده است، زنده بودن شهیدان است.
وی با بیان اینکه شهید نواب صفوی زحمات زیادی برای دفاع از اسلام در دوران شاهنشاهی انجام داده است گفت: تاسیس حسینیه‌ای به نام این شهید عمل خوبی برای زنده نگه داشتن نام و یاد ایشان است چرا که حفظ آثار شهیدان برای جامعه اسلامی ایران برکات زیادی دارد.
وی با اشاره به سخنان رهبری در مورد شهید نواب صفوی گفت: ایشان در خاطرات خود نقل می‌کنند نخستین نشاط حرکت انقلابی به واسطه شهید نواب صفوی در ایشان به وجود آمده است.
انتهای پیام/78017/ط20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها