امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137036
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تازه‌ترین شماره پنجره با بررسی ویژه‌ تحولات ترکیه بر روی دکه‌ها آمد.

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تازه‌ترین شماره پنجره با بررسی ویژه‌ تحولات ترکیه بر روی دکه‌ها آمد.

اسلام گولنی تیتر شماره 223 این نشریه است.سرویس سیاسی پنجره در این شماره با بررسی موضوع ترکیه آینده گولن در مقابل اردوغان را مورد بررسی قرار داده است و در همین راستا مصاحبه ای اختصاصی با کارامالا اوغلو، مسئول سیاست خارجی حزب سعادت ترکیه داشته است.هم چنین در ادامه دکتر رضا دهقانی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل ترکیه در گفت و گویی ابعاد مختلف روابط اردوغان و گولن را زیر ذره بین قرار داده است.

گولن و اسلام لیبرال در ترکیه امروز، امپراتوری گولن را بهتر بشناسیم، اتحاد گل با طرفداران فتح الله، ریشه یابی اندیشه فتح الله گولن در گفت‎وگو با دکتر احمد رهدار، نگاهی به تفکرات هواداران رئیس جنبش اسلام آناتولیایی و تحلیلی بر ابعاد مختلف جریان سیاسی و اجتماعی گولن از دیگر مطالب پرونده ترکیه سرویس سیاسی پنجره است.هم چنین سرویس سیاسی این هفته نامه در ادامه نامه ظریف پیرامون موضوع هسته‌ای، تحولات بحرین و تحریم های ضد ایرانی جدید را مورد بررسی قرار داده است.

اما سرویس اندیشه پنجره این هفته به سراغ اندیشه سیاسی فارابی رفته است.

سید مرتضی فاطمی سردبیر هفته نامه در یادداشتی با عنوان فیلسوف آغازگر دلایل لزوم خوانشی مجدد از فارابی را برشمرده است و دکتر سیدیحیی یثربی در یادداشتی به ارزیابی سیاست در اندیشه فارابی پرداخته است.هم چنین حجت االاسلام احمد جهان بزرگی نسبت فقه و سیاست در اندیشه فارابی را مورد بررسی قرار داده است. اما بخش اصلی این پرونده را می توان مناظره احمد بستانی و مرتضی یوسفی‎راد درباره نظریه زوال اندیشه سیاسی در ایران دانست. فهم شیعی فارابی در گفت‎وگو با قاسم پورحسن و نسبت شناسی مدینه فاضله فارابی با مدینه فاضله افلاطون در گفت‎وگو با دکتر نصرالله حکمت از دیگر مطالب این پرونده است.

پنج پرده از انتخابات تونس، حزب‎الله و المستقبل در مسیر گشایش سیاسی، مجمع الجزایر نظامی آمریکا، اردوغان و احیای اسلام‎گرایی سنی و تردید درباره حمله سایبری کره شمالی به آمریکا نیز یادداشت های باشگاه ترجمه پنجره را تشکیل می دهند.

اما ضمیمه رایگان هر هفته این نشریه، در این شماره با ابراهیم حسن بیگی از نویسندگان دفاع مقدس رفته و از خاطرات و ملاحظات او پرسیده است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها