امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137042
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در در اواخر تیرماه سال 93 خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 101 تجریش به مأموران اعلام ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در در اواخر تیرماه سال 93 خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 101 تجریش به مأموران اعلام کرد: جوانی به نام بهنام جواهریان که از مدتی پیش با وی آشنا شده بودم، مدعی بود که می تواند از طریق دوستانش اقدام به پیدا کردن گوشی تلفن همراهم کند اما پس از مدتی و ناپدید شدن وی متوجه شدم که گوشی بنده توسط همین شخص سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش از طریق فضای وایبر (VIBER ) با جوانی به نام بهنام جواهریان که خود را از جواهرفروشان سرشناس تهران معرفی کرده بود آشنا شدم؛ مدت کوتاهی از ارتباطمان از طریق فضاهای مجازی نگذشته بود که به دعوت بهنام با یکدیگر در یکی از کافی شاپ های منطقه الهیه قرار ملاقات گذاشتیم و در آنجا برای اولین بار با بهنام ملاقات کردم؛ بهنام در همان جلسه اول با یک دستگاه خودرو مدل بالا به محل قرار آمد و در همان جلسه با ابراز علاقه به بنده پیشنهاد ازدواج با مرا مطرح کرد.

شاکیه در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز بعد و برای پاسخ دادن به پیشنهاد ازدواج بهنام  با یکدیگر به رستورانی در منطقه لواسان رفتیم؛ در آنجا متوجه شدم که گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی دو میلیون و 500 هزار تومان گم شده اما بهنام با طرح این ادعا که دوستانی در مراکز انتظامی و دولتی دارد، مدعی شد که می تواند از طریق آنها اقدام به پیدا کردن گوشی تلفن همراهم کند؛ به این بهانه از من درخواست کرد تا کارتن گوشی تلفن همراه خود را در اختیارش بگذارم و من نیز که اعتماد کاملی به او پیدا کرده بودم کارتن گوشی تلفن همراه خود را در اختیارش قرار دادم.

مدتی از گم شدن گوشی تلفن همراهم گذشت و بهنام نیز هر بار بهانه ای را در این خصوص مطرح می کرد تا اینکه یک روز گوشی تلفن همراه بهنام خاموش شد و دیگر وی از آن زمان پاسخگوی تماس هایم نبود.

آن زمان متوجه شدم که تصمیم به ازدواج با فردی را گرفتم که تنها یک شماره تلفن همراه اعتباری از وی در اختیار دارم.

شناسایی شکات جدید

با آغاز رسیدگی به پرونده شاکیه، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با پرونده های مشابه دیگری روبرو شدند که در تمامی آنها، زنان و دختران جوانی به شیوه ای مشابه مورد سرقت گوشی های تلفن همراه قرار گرفته بودند.

بررسی اظهارات شکات نشان داد که همگی آنها از طریق فضاهای وایبر، تانگو و ... با جوان جواهرفروشی آشنا شده اند که از تمامی آنها درخواست ازدواج کرده و گوشی های تلفن همراه همگی آنها نیز در زمان ملاقات با این شخص ناپدید شده بود.

 

دستگیری متهم

با توجه به شیوه و شگرد متهم که خود را به اسامی بهنام جواهریان و بهنام مظفریان و از جواهرفروشان سرشناس و مالک چندین طلافروشی در سطح شهر تهران به ویژه در مناطق شمالی شهر معرفی کرده بود، اقدامات پلیسی جهت شناسایی وی آغاز شد.

سرانجام با اقدامات پلیسی و بهره گیری از بانک اطلاعات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت واقعی متهم به نام شهروز شده و تمامی شکات نیز با مشاهده تصویر وی اقدام به شناسایی تصویر وی کردند.

بررسی سوابق شهروز نشان داد که وی پیش از این نیز یکبار به اتهام ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی هویت دقیق شهروز مخفیگاه وی در حوالی خیابان دولت شناسایی شد، سرانجام در اواخر آذرماه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش تعدادی از گوشی های تلفن همراه متعلق به تعدادی از شکات کشف شد.

اعتراف به سرقت گوشی های تلفن همراه

با توجه به مدارک و اموال بدست آمده از مخفیگاه شهروز، وی که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت صراحتاً به چندین فقره سرقت های مشابه اعتراف کرد.

شهروز در خصوص علت گرفتن کارتن گوشی های تلفن همراه از شکات نیز گفت: با توجه به ارزش بالای بیشتر گوشی ها و به منظور فروش آنها با قیمت مناسب لازم بود تا در زمان مراجعه به مغازه های فروش موبایل، کارتن های گوشی ها را نیز به صاحبان مغازه های خرید و فروش گوشی تلفن همراه تحویل دهم ؛ به همین دلیل و با طرح داشتن دوستانی در مراکز دولتی و انتظامی و به بهانه پیدا کردن گوشی ها، اقدام به گرفتن کارتن های موبایل [ از شکات ] کرده و پس از آن ، گوشی ها را می فروختم.

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به فریب و سرقت از شکات ( زنان و دختران جوان ) و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان به ویژه سایر جرایم ارتکابی از سوی متهم، دستور انتشار تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از همه شکات احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در اتوبان صدر ( مسیر شرق به غرب ) – خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها