امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137057
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
مسعود مردانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: افراد مبتلا به ایدز باید هرچه زودتر شناسایی شوند و با آغاز درمان آنها بتوان ...

مسعود مردانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: افراد مبتلا به ایدز باید هرچه زودتر شناسایی شوند و با آغاز درمان آنها بتوان از انتشار و انتقال این بیماری به سایر افراد پیشگیری کرد چرا که این بیماری در مراحل اولیه قابل کنترل است و در روابط جنسی نیز بیماری منتقل نخواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر فرد مبتلا به ایدز به سرعت درمان شود و داروهای مورد نظر را مصرف کند حتی در صورت تماس جنسی نیز این بیماری را به فرد مقابل انتقال نخواهد داد بنابراین شروع هرچه سریعتر پروسه درمان و مصرف داروها از شیوع و انتقال این بیماری به دیگران پیشگیری خواهد کرد.

مردانی تاکید کرد: امروزه داروهای موثری در دسترس قرار گرفته است که به واسطه آن می‌توان از اضمحلال سیستم ایمنی فرد جلوگیری کرد بنابراین فرد از بروز عفونت‌های فرصت‌طلب مصون خواهد ماند و به حیات خویش ادامه خواهد داد.

وی افزود: عامل اصلی مرگ و میر در بیماران مبتلا به HIV یا ایدز، عفونت‌های فرصت طلب بودند که با این داروها می‌توان این نوید را به افراد را داد که در صورت مبتلا به HIV زندگی راحت و با کیفیتی را داشته باشند.

این عضو کمیته کشوری ایدز گفت: شروع درمان ضد ایدز در مراحل اولیه این بیماری باعث افزایش کیفیت زندگی فرد نیز می‌شود چرا که به راحتی می‌تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار