امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137058
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لیلا کفاش زاده با بیان اینکه پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری اقدام به ساخت اسباب ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لیلا کفاش زاده با بیان اینکه پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری اقدام به ساخت اسباب بازی از یک تپه باستانی کرده است، گفت: نمونه اولیه این اسباب بازی به مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی دانشگاه صنعتی شریف ارسال شده است.

طراح و مبتکر این اسباب بازی با اشاره به اینکه هدف از ساخت اسباب بازی تپه سحر آمیز، آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم باستان شناسی است، افزود: امیدواریم این اسباب بازی بتواند با جلب نظر هیأت داوران و سرمایه گذاران به تولید انبوه رسیده و کمک شایانی به معرفی و شناسایی میراث فرهنگی کشور به کودکان کند.

به گفته وی تپه سحر آمیز توده‌ای از گل رس خشک شده است که به صورت نمادین به شکل تپه‌های باستانی طراحی شده است و درون این تپه نمونه‌هایی از اشیاء باستانی وجود دارد که کودک باید با تلاش و ممارست این تپه را شکافته و به اسباب بازی درون آن دست پیدا کند.

وی افزود: کودک با گذراندن مراحل این بازی با سختی کار یک باستان شناس برای رساندن اشیاء تاریخی به موزه آشنا می‌شود .

کفاش زاده گفت: بروشور موجود در این اسباب بازی توضیحات ساده‌ای در باره چیستی باستان شناسی ارائه می‌دهد.

مسئول پژوهش و آموزش کودکان و نوجوانان پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری با بیان اینکه اسباب بازی تپه سحر آمیز در 7 مدل طراحی شده است اظهار داشت: کودک با خریداری یکی از بسته‌های تپه سحر آمیز و دست یابی به گنج مدفون شده در آن به خرید 6 بسته دیگر نیز علاقمند شده و در نهایت با خرید تمامی نمونه‌ها می‌تواند موزه‌ای خانگی برای خود درست کند که دراینصورت تا حدودی با مفهوم موزه داری هم آشنا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها